Het van plaats veranderde koepeltje alerte optreden van de bewoners in hun Vereniging tot Behoud van de Lindebomen in Overveen worden alternatie ven mèt bomen serieus onderzocht! Beschermd dorpsgezicht Duin en Daal wacht nog op de vaststelling van het bijbehorende bestemmingsplan. Dreigende verdichting, te hoge nieuwe gebouwen en vooral het plaatsen of verplaatsen van verschillende soorten zend masten hielden ons en bezwaarmakende bewoners van Duin en Daal, het hele jaar bezig. Wij zijn van mening dat zend masten niet thuishoren in een beschermd dorpsgezicht maar ook elders in de gemeente ontsieren zij het uitzicht en de natuur. Historische werkgroep Vele malen hebben wij in ons tijdschrift mogen putten uit de transcripties van 1 7 de eeuwse Bloemendaalse over drachtsakten door de heren Post en Faase. Wim Post heeft Nationaal Park Zuid- Kennemerland Ons Bloemendaal neemt deel aan de werkgroep Cultuurhistorie van het Nationaal Park Zuid- Kennemerland. Op 9 december organiseerde de werkgroep een ontmoeting tussen verschillende deskundigen op het gebied van de historie van het landschap. In kleinere workshops willen we nog dieper ingaan op wat er wel en niet van de duinen en de landgoe deren van de binnenduinrand bekend is of nog bestudeerd moet worden. Deze kennis zal het beheer, maar ook het grote publiek ten goede komen. Scholen en de geschiedenis van Bloemendaal Ons Bloemendaal is betrokken bij het Actieplan Cultuur beleid van de provincie Noord-Holland om cultuureducatie in het onderwijs te bevorderen. Daarin worden wij begeleid door Marjo Berendsen van de Stichting Museaal en Histo risch Perspectief Noord-Holland in Haarlem. Hoe leuk de geschiedenis van Bloemendaal is, bewees groep 5 van de Bos en Duinbasisschool in december met een werkstuk en een Ot en Sien-wandeling. Die geschiedenis ligt bij wijze van spreken bij de school al voor het oprapen. Naast wees meisjes en buitenplaatsbezitters kom je zowaar ook de hierover in besloten kring een voordracht met dia's gehouden. Met Ton Faase stonden wij op 29 oktober op de historische markt met het the ma 'winkels en warenhuizen'georganiseerd door de inmiddels gefuseerde Archiefdienst Noord-Holland, voorheen het Rijksarchief Noord-Holland en de AVK, Archiefdienst voor Kennemerland. Wij realiseerden bij die gelegen heid hoe jammer het is dat met het verdwijnen van bakker Soeteman uit Bloemendaal-dorp ook de eeuwenoude Bloemendaalse kruidnoten niet meer gebakken worden. Historische verenigingen Van belang zijn ook de onderlinge contacten die ontstaan op de regiovergaderingen van de besturen van de historische verenigingen en ixa de Raad van Advies van de Stichting Historisch Museum Haarlem. Tot mei 2005 was de oude naam Historisch Museum Zuid-Kennemerland. Het doel blijft wel: het instandhouden van een historisch museum voor Haarlem én andere gemeenten in Zuid-Kennemerland, en daar valt Bloemendaal ook onder. 8 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 1, lente 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 8