Graven van Holland tegen. Dat alles aan de hand van de jeugdherinneringen van Adriaan Cassée rond 1900, die wij in het gemeentearchief vonden. Scholen als de Bos en Duinschool die samen met Ons Bloemendaal cultuureduca tieprojecten organiseren, krijgen een gratis abonnement op ons tijdschrift. Bestuur In de tweede helft van 2005 hielpen Hans Scheffer en Christine van Meer-Waller de redactie een flinke hand bij de werkzaamheden rond het tijdschrift Ons Bloemendaal. Christine heeft zich vanaf heden bereid verklaard om als vaste kracht in de redactie zitting te nemen. Ook zal zij het bestuur als opvolgster van Florentine van Eeghen versterken. Naast Hans Scheffer zal Caroline Le Poole de redactie in de werkgroep terzijde staan. Marianne Wehmeijer-Dorgelo heeft het bestuur moeten verlaten wegens drukke werkzaamheden. Het bestuur is in gesprek met een plaatsvervanger. Op de eindej aarsbij eenkomst voor speciale relaties van bestuur en redactie van Ons Bloemendaal, gehouden op 15 december ten huize van de onze voorzitter Michiel Spoor, kondigde deze aan dat hij en zijn vrouw Els komende zomer naar de Achterhoek zullen gaan verhuizen. Bestuurslid Henk Garvelink zal tot het aantreden van een opvolger voor Michiel Spoor, tijdelijk voorzitter zijn. Te n sl otte Met blijdschap hebben wij na onze inspraak op 19 april in de commissie Grondgebied gehoord dat de welstandscom missie zal blijven functioneren. In het debat over de bereik baarheid van de kust deelde wethouder Goote tevens mee dat het doortrekken van de Brouwerskolkweg zeker de komende 20 jaar niet bespreekbaar is. In het zicht van de komende gemeenteraadsverkiezingen hebben wij de Bloemendaalse politieke partijen een lange lijst van problemen voorgelegd waarmee onze donateurs in een lezersenquête waren gekomen. Met enkele partijen heb ben wij daarover een goed gesprek gehad. Ook burgemees ter Wim de Gelder heeft hierover een mening die u in deze editie van het tijdschrift kunt vernemen. Het is te hopen dat de Bloemendaalse partijen en B&W dit jaar niet langer onderling ruzie maken maar meer respect tonen voor groeperingen die opkomen voor handhaving van bestemmingsplannen en natuurwaarden. Wie in de gemeente Bloemendaal mag wonen, werken en beleid mag maken, moet beseffen dat een heel bijzonder stuk Nederland aan hen is toevertrouwd. Met de juiste visie kan de schoonheid van het landschap van Kennemerland zelfs worden versterkt. De mogelijkheden zijn er. Laten wij ze aangrijpen. De net aangeplante lindebomen op de Julianalaan (1938) Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 1, lente 2006 9

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 9