Een kunstenaarsechtpaar uit Aerdenhout Huub Koemans Tot de vele trouwe bezoekers aan de muziekavonden in Huize Kareol behoorden Huib Koemans en zijn vrouw Loek Peletier: een kunste naarsechtpaar uit Aerdenhout en tevens vrienden van Bersee. Hieronder een korte persoonlijke herinnering. "Lang was ik bevriend met Huib Koemans, schilder en pot tenbakker in Aerdenhout. Al toen hij nog op de Mr. H. Enschedéweg woonde, bezocht ik hem van tijd tot tijd en toen hij naar Vogelenzang was verhuisd, bracht ik elke vrij dagmiddag bij hem door. Huib Koemans (Hubertus Maria Arnoldus Nicolaas) werd op 14 mei 19 10 in Amsterdam geboren. Zijn vader overleed vier jaar later. Huib vormde zich wat het schilderen betreft voornamelijk zelf (olieverf en gouache)Daarnaast studeer de hij filosofie en piano. Ook behaalde hij een aantal vlieg brevetten. Het was een veelzijdig mens.Voor hij zich in Aerdenhout vestigde, woonde en werkte hij in Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Alkmaar en het Franse Biot. Op de vrijdagmiddagen filosofeerden we over alle mogelij ke en onmogelijke onderwerpen en soms ging het er heftig aan toe. Maar daarna lachten we er weer om. Dan ging hij aan zijn vleugel zitten en zong en speelde wat voor me. Hij had een mooie stem, ook toen hij ouder werd. Huib huwde Wilhelmina Sophia Louise Peletier (Loek) geboren in Zeist op 26 april 1919. Zij studeerde op de rijks academie in Amsterdam, bij J.H. Jurres en G. Röling; ze schilderde en tekende in figuratieve stijl vrije onderwerpen en landschappen, maar vooral kinderportretten. Ze was ook keramiste. Ze had gewoond en gewerkt in Huis ter Heide, Oegstgeest, Bergen (NH), Noordwijk en in Frankrijk. Loek en Huib waren trouwe bezoekers van de muziekavon den die ik in Kareol organiseerde. En als ik geld tekort kwam voor zo'n avond paste Huib bij. Het gebeurde wel dat hij alle kosten van zo'n avond voor zijn rekening nam. Ook voor het verzorgen van de uitnodigingen en de pro gramma's kon ik altijd bij hem terecht. Van betaling wilde hij nooit horen. Loek heeft ook eens tijdens de pauze van een pianoavond in een van de bovenzalen een kleine expositie van haar werk gehouden. Er was veel belangstelling voor. Op een vakantiereis door Zuid-Frankrijk belandden Loek en Huib eens in een klein dorp, waar ze een kerk bezochten. Ze kwamen in gesprek met de pastoor en toen Huib op het orgel speelde, was de pastoor vol lof. Hij vertelde dat zijn organist was overleden en dat er een probleem was met de komende Kerstviering. En dus bood Huib zijn hulp aan. De dag voor Kerstmis stonden ze volgens afspraak op de stoep van de Franse pastorie. Loek overleed plotseling en dat greep Huib erg aan. Ouder wordend begon hij te tobben met zijn gezondheid. Klagen deed hij nooit. Hij bleef opgewekt en vrolijk. Ik nam hem wel eens mee voor een rondje Zandvoort, naar de bloembollenvelden of naar Koekoeksduin. Daar genoot hij van. Zijn vurige wens het jaar 2000 te mogen halen, ging niet in vervulling. In de zomer van 1999 overleed hij, 89 jaar oud. Huib Koemans en Loek Peletier waren bijzondere mensen." Loek Peletier met zoon Don Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 11

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 11