De omgeving van de Muziekschool vanuil de lucht gezien (Uit: Oud Bloemendaal vanuit de lucht, KLM Aerocarto) genheden. Het was niet altijd gemakkelijk. In tijden van bezuiniging dreigde de school zelfs bijna kopje onder te gaan. Ma,ar met vereende krachten en ook door het voor lief nemen van wat treurige aderlatingen (zoals het vertrek van de consulent muziek voor de basisscholen en de verzelfstandiging van het toenmalig Bloemendaals Jeugdorkest) zag men kans de kwaliteit van het muzikale onderricht te behouden. In augustus 1982 besloot de minister van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk de muziekschool rijkserkenning te verlenen. Ter viering van het eerste lustrum vindt in Theater Caprera, Bloemendaals openluchttheater, op S juni 1982 een opvoe ring plaats van de musical Ja schat, nee schat. Een dergelijke happening laat goed laat zien hoeveel meer je kunt bereiken met muziekonderwijs binnen een schoolkader, vergeleken met louter individuele lessen. Het samen spelen geeft onmiskenbaar extra dimensies aan het musiceren. Een eigen schoolgebouw Het is een geweldige gebeurtenis als in september 1983 een eigen gebouw in gebruik kan worden genomen: de achter forse panden verscholen gelegen voormalige Maria meisjes school, een leuk gebouwtje met een vriendelijke uitstraling. Na een ingrijpende renovatie en een reeks verbouwingen voldoet het aan de eisen die een muziekschool stelt. Zo beschikt men nu onder meer over een heuse gehoorzaal - voor allerlei doeleinden te gebruiken. De ligging van de school, rustig en geïsoleerd, is ideaal. Geen overlast voor de buren, zelfs niet tijdens het indringend lawaai dat onvermij delijk het onderwijs in het drummen begeleidt. Wel blijkt de school soms lastig te vinden wanneer degenen die elders in ons land wonen de school in het kader van muzikale acti viteiten willen bezoeken. Bij de ingebruikname van de school brengt de school een grammofoonplaat uit van ensembles, met op de cover een foto van alle muzikanten. Een dergelijke activiteit ligt in de lijn van het door Prinsen voorgestane beleid: een school moet zich niet tot het muziekonderricht beperken maar dient zich te ontwikkelen tot een cultureel centrum voor tal van activiteiten en evene menten, jeugdorkesten, koren, ensembles, en bijzondere optredens zoals muziek/theater-voorstellingen en de fre- 20 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 20