Voorbereidend viool/cello onderwijs voor kinderen van 4,5 tot ca. 7 jaar (foto 1986) Tot slot Nog steeds heb ik goede herinneringen aan dergelijke activiteiten van de muziekschool en vooral aan de concoursda- gen. Tijdens die dagen zit ik heel tevreden te luiste ren naar kinderen en jon ge tieners die keurig gekleed en meestal zenuwachtig, vergezeld door hun docent, ouders, broers, zussen en ook grootouders hun muzika le kunnen laten horen. Dat de beoordeling berust bij een zeer deskundige jury geeft aan deze con coursen extra aanzien. Concert bij de opening van het schooljaar 1977 met Jaap Stork, piano en Gijs van der Grinten, viool quente samenwerkingsprojecten met scholen, andere ensembles, etcetera. Pianoconcours Bloemendaals Jeu gdorkest Bij het tienjarig bestaan van de school, in 1987, organiseert de school voor de eerste keer een pianoconcours, met name bestemd voor leerlingen van rijkserkende muziekscholen in Nederland. Eén van de verheugende ervaringen toen en ook bij latere concoursen, is dat deze opleidingen veel talentvol le leerlingen blijken te tellen. Voor de winnaar van dit pianoconcours is er een optreden in het raadhuis, samen met het Bloemendaals Jeugdorkest. Dit orkest zag het licht in 1986. Na de audities in januari van dat jaar laat het zich al in april voor het eerst horen op een voorspeelavond onder leiding van de heer Broers. Hoewel men toch nog maar zo kort bezig is, klinkt het al verbazend goed. Het kalenderjaar wordt afgesloten met een concert in de Nederlands Hervormde kerk in Bloemendaal met een bijzondere soliste: een dan nog heel jonge Isabelle van Keulen. opvoering in Theater Caprera op 25 juni, mede bedoeld om het afscheid van Jaap Prinsen op te luisteren. Door zijn erva ring als uitvoerend musicus bij het Concertgebouworkest, maar vooral door zijn bezielende leiding is de school uitge groeid tot een waar cultureel monument. Hierbij mag wel worden vermeld dat de uitstekende samenwerking tussen Prinsen en Bijlsma (de mevrouw in haar mooie ronde kamer, het zenuwcentrum van de school) hierbij een belangrijke factor is geweest. Het is voor onze gemeente een groot voorrecht zo'n instel- In de reeks van optredens voor een groot publiek past de musical Vrouwtje van Stavoren met een Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 21

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 21