Wolkenfantasie boven de Westerschelde (uit Dozy) Nalatenschap Zijn vrouw heeft in de rest van haar eenzame leven ingezet om zijn artistieke nalatenschap goed te behartigen. Ze nam, bijna 90 jaar oud, pianolessen om zijn composities nog te kunnen horen. Van de ruim 270 schilderijen, aquarellen en tekeningen die Geert von Brucken Fock naliet, schonk Marie jaren later het grootste deel toen een vertrek naar een rust huis niet meer te vermijden was, aan het Frans Hals Museum en aan de gemeente Heemstede. Voorts is te vermelden dat hij bij testament had bepaald dat er een naar hem genoemd fonds diende te worden opge richt dat tot doel heeft de Nederlandse toon- en schilder kunst door subsidiëring te bevorderen, manuscripten en biografieën uit te geven, muziekopnamen uit te brengen en tentoonstellingen en lezingen te houden. Dit fonds heeft de plicht hem jaarlijks met een concert of lezing te herdenken. - Veel informatie is ontleend aan de publicatie van H.I.C. Dozy-de Stoppelaar G.H.G. von Brucken Fock: een mens van twee werelden, 1859-1935. Dit boek baseerde zij op onder meer de herinneringen die de kunstenaar zelf omstreeks 1934 ging opschrijven, op gesprekken en correspondentie met de echtgenote van Geert von Brucken Fock, alsmede op archiefstukken. Uitgegeven door De Haan, Zeist 1959 - Voorts zijn geraadpleegd: Clement, Albert A.: Biografisch Woordenboekvan Nederland - deel 6 Website Instituut voor Nederlandse Geschiedenis (www.inghist.nl) lemma Fock 2003; - Collectieboek moderne kunst Frans Halsmuseum Haarlem 1999; - Ravenzwaaij, G. van (red): Muzikale Ommegang Amsterdam 1948; - Samana, Leo: Pianomuziek in het koninkrijk de Nederlanden, een inleiding. Tekst van radioprogramma voor de NCRV. Bronnen Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 27

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 27