f reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- eactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- I hield Jacob van Lennep domicilie op Woestduin waar hij beroemdheden als Nicolaas Beets en Jan van 's Gravenweerd ontving. Piet Mossinkoff schreef er rond 1940 zijn toneelstukken, en de cineast Herman van der Horst werkte en woonde met plezier in Huize Kuilenburg aan de Bekslaan, dat hij waar schijnlijk van de familie Barnaart had gehuurd. Na de Tweede Wereldoorlog woonde niemand minder dan de kunstschilder jhr. De Savornin Lohmann op de Leyweg I, nummer 7En inmiddels heeft de professionele kunstschil der Paul Koning nu alweer ettelijke jaren zijn woning en atelier gevestigd in de voormalige Openbare School aan de Vogelenzangseweg. Ook op amateurgebied is er in Vogelenzang van alles te doen. Bij de Muziekvereniging Kunst na Arbeid, waarin de eerste zelfstandige drumband is opgenomen, zijn vele Vogelenzangers, Bennebroekers en Zwaanshoekers betrok ken. En Toneelgroep Door Vriendschap Bloeiend biedt al 7 S jaar lang kluchten en serieuze toneelstukken aan. Het is maar een weet. Ina Mostert. Orangerie Elswout in de kunst! Van 1 mei tot en met 3 1 juli 2006 is de verkooptentoonstel ling Colourful Visions te zien in de Orangerie Elswout'te Overveen. De expositie biedt een overzicht van het werk van drie kunstenaars Hans Keuls, Elies Auer en Theo Mackaay die elk op markante wijze hun dromen en fantasieën werkelijk heid laten worden. De tentoonstelling, een samenwerking tussen de Orangerie Elswout en Event Collection, bestaat uit schilderijen waarin kleurrijke fantasieën de boventoon voe ren. Samen vormen zij een collectie die drie maanden lang iedere zondag te bezichtigen is. Daaromheen organiseert de Orangerie Elswout een aantal speciale activiteiten waarbij de kunstenaars aanwezig zijn. Ter afsluiting gaan diverse kunstwerken variërend van kera miek, schilderijen en sculpturen op dinsdag 18 juli voor het goede doel onder de hamer. Tijdens een uitgebreid diner vindt de veiling plaats onder leiding van Veilinghuis Sotheby's. Voor meer informatie of reserveren voor een van deze dagen kunt u contact opnemen met de Orangerie Elswout in Overveen op telefoonnummer 023-524 2639, mailen naar events@orangerie-elswout.nl en kijken op www.artforall.nl. Park Brederode Mr A.H.W. Schrijver deelt mede: 'Graag wil ik kort reageren op de bijdrage van Hans Scheffer onder de kop 'Stichting Ons Bloemendaal is een belangrijke factor in de besluitvor ming, een gesprek met burgemeester Wim de Gelder'. In het bijzonder richt hij zich op de alinea op blz. 10 waar de burgemeester ingaat op de bebouwing en ontwikkeling van het Provinciaal Ziekenhuis. Hieromtrent plaats hij enke le kritische kanttekeningen: Aangezien de bestemmingsplanprocedure op dit moment nog niet is afgerond en er nog zogenaamde uitwerkings plannen moeten komen, kan niet gesproken worden van 'de uitvoeringsfase'. Een voorgenomen grenscorrectie met Santpoort (bedoeld wordt kennelijk Velsen) ter plaatse van de Velserenderlaan is niet geëffectueerd, vanwege de potentiële bedreiging daar van voor het historische/monumentale karakter van genoemde laan. Er worden geen koopwoningen in het middensegment gebouwd. Daarvan is in 2005 in overleg tussen Gemeente Bloemendaal en projectontwikkelaar afgezien. Tenslotte vraag ik mij af wat de burgemeester bedoelt met en wordt de lijn naar de duinen glooiender gemaakt Met vriendelijke groet, mr A.H.W. Schrijver, Brederoodseweg 92, 2082 BX Santpoort- Zuid, tel. 023 5376839 Correctie aanvulling Mevrouw M.H. Uytendaal en haar broer, weliswaar niet meer woonachtig in Bloemendaal maar er wel geboren en getogen, waarderen dit tijdschrift ook al zien ze soms aan leiding tot een correctie of aanvulling. Gecorrigeerd dient de vermelding in het herfstnummer 0 5 dat de rooms- katholieke kerk in Bloemendaal-dorp aan de Verlengde 32 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 32