Kleverlaan is gebouwd. Hier had de Korte Kleverlaan genoemd moeten worden. De aanvulling betreft het lente nummer van 2006. In de bijdrage over het wooncomplex De Blekerij is niet vermeld dat tussen Bijvoet's wasserij en uitgeverij Gottmer hier de firma Decca haar grammofoon platen heeft geproduceerd tot vanwege de veroorzaakte geluidsoverlast een verhuizing naar een andere locatie noodzakelijk werd. Vogelenzang, eigenzinnig? Bijna zestig jaar na de publicatie van Pier Hoekstra over de geschiedenis van de gemeente Bloemendaal, is kort geleden een vervolgstudie verschenen: Vogelenzang, historische sociografie van een eigenzinnig dorp in de gemeente Bloemendaal. Een apart hoofd stuk wijdt Piet van der Ham hierin aan Vogelenzang in oor logstijd, maar daarna passeren uiteenlopende onderwerpen de revue. Centraal staat zijn gedachte dat Vogelenzang zich kenmerkt door een eigenzinnigheid. In de opvatting van de auteur is dit een voortvloeisel van de relatief sterk geïso leerde ligging binnen de gemeente. Weliswaar vanaf de Franse tijd hiervan deel uitmakend, kent Vogelenzang toch Een eigenzinnig dorp in de gemeente Bloemendaal "P.f. van der Kam een eigen ontwikkelingsgang die op een complex van facto ren berust. Aan de orde komt de verhoudingsgewijs aan zienlijke groei van de bevolking na 1945, de relatief eenzij dige beroepsstructuur van vooral arbeiders in de bollenteelt, het stempel dat door de overwegend rooms-katholieke gezindheid drukt op het dagelijks leven, onderwijs, vereni gingsleven, sport, dorpshuis en politiek. Van der Ham richt zich niet louter op het verleden, maar hij analyseert ook hoe de effecten daarvan nog doorklinken in het heden. Dit boek, met zijn zeer leesbare en met veel illustraties ondersteunde tekst, is in verschillende boekhandels in Haarlem, Heemstede, Bennebroek en Bloemendaal te ver krijgen. Prijs: €24,50. Kinderherinneringen gezocht Dit najaar wordt in Historisch Museum Haarlem een ten toonstelling georganiseerd over kindervermaak in de jaren '50. Wij vragen de Haarlemse en de Bloemendaalse jeugd van toen naar hun jeugdherinneringen, foto's en ook naar bijbehorende voorwerpen. Hebt u bijvoorbeeld uw zeepkist of speciale stuurslee nog bewaard waarmee u van het Kopje racete? Neem dan contact op met Joan Patijn, tel. 023- 5270190, 06-27072966 ofpatijnl2@zonnet.nl Gebrandschilderde ramen/glas-in-lood In ons lentetijdschrift van 2007 willen wij ter inlui ding van ons dertigjarige jubileum - grote aandacht besteden aan gebrandschilderde ramen. De exemplaren die in de kerken in onze gemeente zijn te bewonderen spreken voor zich; de redactie is vooral benieuwd of er mooie gebrandschilderde ramen zijn in woningen, met eventueel 'het verhaal erachter' Bent u in het rijke bezit van een of meer gebrandschil derde ramen? Heeft u misschien foto's? Wilt u dan contact met ons opnemen? De redactie wacht uw reacties we hopen op heel veel! - met spanning af. Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 33

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 33