Van de redactie Inhoud Pag. 3 Van de redactie Pag. 4 Een plezante avond in april, Joan Patijn Pag. 6 Het aureool van landhuis Kareol, N.J.P. Bersee Pag. 12 Blik op Zilver, mr C.W.D. Vrijland Pag. 14 Erfstukken, Paul Witteman Pag. 19 Gemeentelijke Muziekschool Bloemendaal, Mieke de Natris Pag. 22 Dubbeltalent Geert von Brucken Fock, Peter de Natris Pag. 28 De eigen stijl van kunstschilder Hugo Landheer, N.J.P. Bersee Pag. 31 Oproep-reactie-mededeling Pag. 34 Colofon In de terugblik op de volgende pagina leest (en ziet) u hoe Stichting Ons Bloemendaal tijdens haar zeer geslaagde jaarverga dering in de Orangerie van Elswout onder meer afscheid nam van voorzitter Michiel Spoor. Ook was het leden gegund om onder leiding van de heer Luigi Prins de restauratiewerkzaamheden in landhuis Elswout te bezichtigen. Voor deze avond was zo veel belangstelling dat op zaterdag 27 mei opnieuw een rondleiding werd georganiseerd speciaal voor de afgewezen geïnteresseerden. In dit zomernummer verder aandacht voor verschillende (oud)-bewoners van onze gemeente die met warme gevoelens over culturele evenementen vertellen. Impressies van muzikale uitvoeringen op Kareol en in de muziekschool, herinnerin gen aan klank- en kleurrijke musici en schilders als Von Brucken Fock, Loek Peletier, Huib Koemans en Hugo Landheer. Dan een jeugd vol muziek, door Paul Witteman en de zilveren zwanenzang van de heer Vrijland, die veelvuldig bijdragen heeft geleverd aan ons tijdschrift. Dit alles onder het motto: wie iets presteert wordt overal goed ontvangen. Kunst baart Gunst. Joan Jalink, Christine van Meer en Peter de Natris. Met dank aan Caroline Le Poole en Hans Scheffer Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 3

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 3