Een plezante avond ïn april Door Joan Patïjn De Orangerie van Elswout in Overveen puilde uit op maan dag 10 april toen Stichting Ons Bloemendaal daar haar jaar vergadering hield. Voorzitter Michiel Spoor opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de ruim honderdvijfentwintig aanwezigen, onder wie oud-burgemeester mevrouw Liesbeth Snoeck-Schuller en wethouder Victor Bruins Slot. Een extra dankwoord was er voor Hans Baar, gerant van de Orangerie, van wie Ons Bloemendaal zoveel gastvrijheid en tegemoetkomingen mocht ontvangen. V.l.n.r.: Michiel Spoor, Peter de Natris, Joan Jalink, Loes de Vita, Joan Patijn, Henk Garvelink en Rob Penning Een bomvolle Orangerie, met op de voorste rij o.a. oud-burgemeester Liesbeth Snoeck-Schuller en wethouder Victor Bruins Slot. Directeur van Cobraspen, Luigi Prins, die later op de avond de rondleiding in het landhuis Elswout op zich nam, kreeg als dank voor zijn medewerking een feestelijke taart met afbeelding van Elswout. De bestuursleden achter de tafel werden kort voorgesteld en daarna lichtte Michiel Spoor enkele punten toe uit het jaar verslag van 2005. De redactie van het tijdschrift Ons Bloemendaal kreeg extra lof, evenals het bestuurslid Groen, Loes de Vita, voor haar inzet bij het behoud van de Linde bomen aan de Julianalaan te Overveen. Penningmeester Rob Penning gaf een korte toelichting bij de jaarcijfers en verklaarde welke investeringen Ons Bloemendaal wil doen ten behoeve van de restauratie van de theekoepel van Wildhoef. Als lid van de kascomrmssie deel de Simone Hertzberger mee alle boeken in orde te hebben bevonden waarna décharge werd verleend aan penning meester en aan bestuur. Het laatste punt op de agenda gold enkele bestuurswisse lingen. Een nieuw gezicht is Christine van Meer-Waller, die alweer een tijdje de redactie versterking biedt. Marianne Wehmeijer-Dorgelo nam wegens drukke werkzaamheden afscheid. Een ruiker was er voor Els Spoor, echtgenote van Michiel die tot grote spijt van het bestuur, wegens verhuizing naar het oosten van het land, afscheid neemt als voorzitter van Stichting Ons Bloemendaal. Michiel werd met warmte toege sproken door vice-voorzitter, Henk Garvelink die vanaf heden het voorzitterschap tijdelijk waarneemt. Ook wethou der Bruins Slot richtte waarderende woorden tot Michiel Spoor, met name voor de goede manier waarop hij vorm wist te geven aan de verhouding tussen Ons Bloemendaal en het college van burgemeester en wethouders. Een verhou ding die soms een zekere concurrentie op het gebied van monumenten, cultuurhistorie en natuurbehoud in zich Luigi Prins van Cobraspen ontvangt uit handen van Michiel Spoor de taart van Elswout 4 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 4