beroepsmusici. Bekende namen als Alwin Bar, Tiny Kaiser, Gijs Beths met zijn Amsterdams Strijktrio, Emmy Verhey, Ruurd Kooistra (directeur van de Haarlemse Muziekschool) en zangeressen als Erica Hartman, de Engelse Patricia Madden, Martine Bijl en de zanger Marco Bakker maak ten hun opwachting in Aerdenhout. Eenmalig had den we het bekende Riciotti- ensemble uit Amsterdam als gast (van smardappen tot Bach) en meermalen trad het Zandvoorts Seaside Gospelkoor op onder leiding van Chris Mataheru. Feesten en partijen In 1973 werd ik lid van de feestcommissie van het toenma lige St. Elisabeth Gasthuis (nu Kennemer Gasthuis) in Haarlem. Het personeelsfeest dat dat jaar in Kareol werd gevierd, was groots en onvergetelijk. Het landhuis was met schijnwerpers verlicht. Van de toren wapperde de zieken- huisvlag. Op het balkon boven de hoofdingang bliezen trompetters de gasten een welkom toe en de oprijlaan was aan weerszijden met honderden lampjes versierd. In de hal speelde een dansorkest en in een andere ruimte was voor de jongeren een beatgroep actief. Om vier uur 's nachts eindig de het feest. Met Kerstmis nodigde ik de hoogste klas van de Tycho van Eeghenschool uit om het kerstfeest in de hal van Kareol te vieren. Een van de kinderen las het kerstverhaal en het Aerdenhouts Kindertoneel onder regie van mevrouw Van Kampen-Van den Brink gaf een voorstelling. De kok van het Marinehospitaal zorgde voor warme chocolademelk en een andere gulle gever zorgde voor Twentse krentenmik. Toen het circuit van Zandvoort nog geschikt was voor de Formule I-races, heb ik samen met de heer Hugenholz, de toenmalige directeur van het circuit, op een zaterdagmiddag vóór de grote races een ontvangst gehouden voor de cou reurs en hun dames. In aansluiting daarop volgde op het terras van het landhuis een barbecue. Om acht uur vertrok het gezelschap weer naar Zandvoort, want de coureurs moesten van hun 'stalbazen' om negen uur naar bed om de volgende (zon) dag fit aan de start te verschijnen. Het waren heerlijke jaren. 1940-1947gewonde Nederlandse militairen worden verpleegd in Kareol Duits bezoek In de zomer van 1969 kwam er een Duitse dame op bezoek die zich voorstelde als de zuster van Hilde, de voortijdig overleden pleegdochter van Bunge. Ze wist nog wat bijzon derheden over het leven op Kareol van vóór de Tweede Wereldoorlog en vertelde ook dat ze op de oprijlaan had leren fietsen, daarbij geholpen door iemand van het perso neel en gadegeslagen door Bunge en Hilde. Om de paar jaar bracht de dame een bezoek aan het graf van de familie Bunge op Westerveld. Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 7

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 7