Bekende bezoekers Ik heb ook eens bezoek gehad van Willeke Alberti die achter Kareol aan een paars geschilderde piano plaatsnam waarna er foto's van haar werden gemaakt. Na een kopje koffie ver trok ze weer met haar begeleiders. In het najaar van 1973 gaf het Grieks Danstheater een wer velende show voor een enthousiast Aerdenhouts publiek. De choreografe was voor die gelegenheid speciaal uit Londen overgekomen. De Griekse ambassadeur en zijn echtgenote waren ook aanwezig. Een Griekse wijnhandelaar uit Utrecht zorgde voor Griekse wijn. Na afloop werd het publiek uit genodigd om 'grieks' te leren dansen en na een paar wijn tjes bij de open haard ging iedereen in opperbeste stem ming huiswaarts. In een zomer kwam de popgroep Golden Earring op afspraak langs om groepsfoto's te maken in de beroemde badkamer van Kareol. Aardige jongens, die zeer geïnteres seerd waren in de geschiedenis van het landhuis. In 1972 meldde zich op Kareol een bestuurslid van de ver eniging Nederland-Zuid-Afrika, in gezelschap van een nazaat van Jan Smuts. Jan Smuts (1870-1950) was rond 1900 de leider van de Boerenopstand in Zuid- Afrika. Van 1919 tot 1924 was hij minister. De nazaat, ook Jan geheten, sprak zeer lovend over ons land en over de Nederlandse emigranten in Zuid-Afrika. Hij wist veel over onze vader landse geschiedenis en over onze (vroegere) koloniën. Hij keek ervan op dat Haarlem een 'Transvaalse Buurt' kende en dat in Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout enkele duin toppen 'kopjes' werden genoemd, naar de Zuid- afrikaanse heuvels (koppies) Ook kwam er een keer een kunstfotograaf in gezelschap van een fotomodel naar Kareol om aan de achterzijde van het huis naaktfoto's te maken. Ze hadden een zwarte doodskist bij zich met een glasplaat als deksel. Toen de kist naar genoegen van de kunstenaar stond opgesteld, trok het model zich terug ach ter een bosje om zich te ont kleden. Daarna werd zij uitge nodigd om liggend op haar rug op de glasplaat plaats te nemen. De foto-artiest begon haar vervolgens met bloemen te versieren en maakte daarna 1962 vanuit verschillende hoeken 1916: rechts J.C. Bunge, naast hem prof. dr. Max Laüger, hoogleraar kunstgeschiedenis, kunstschilder, beeldhouwer, tuinarchitect en glazenier Scène uit de film Het gangstermeisje, opgenomen in Kareol in de zomer van Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 8