In het najaar van 1969 hield Boudewijn de Groot zijn elpee Nacht en Ontij ten doop in Kareol. Er mocht geen elektrisch licht aan, dus overal brandden paarse kaarsen. Op de voorgrond: de dwergen van Boltini een aantal opnamen. Toen hij klaar was, wilde het model gaan zitten maar daarbij brak de glasplaat. Ze gaf een gil waarna wij, de fotograaf en ik, haar heel voorzichtig uit de kist met scherven tilden. De verwondingen vielen mee, een paar schrammen op de bips, meer niet. Het model liep ver volgens naar de bosjes om zich weer aan te kleden maar kwam alras ontdaan terug: haar kleren waren weg. Maar eigenlijk wist ze niet meer welk bosje ze als kleedruimte had gebruikt. Na enig speurwerk kon ik de kleding met gra tis wat rode mieren terug bezorgen. Tijdens een van onze concerten op Kareol was de Zuid- afrikaanse cardioloog dr. Barnard van het Groteschuur-zie- kenhuis in Kaapstad aanwezig. Deze cardioloog had voor het eerst met succes een harttransplantatie verricht en was toevallig in de buurt omdat hij een bevriende collega bezocht. Bij gelegenheid van een feest van Delftse studenten was ook prinses Margriet van de partij De sloop Enige jaren voor de overdracht van Kareol aan een project ontwikkelaar was er een vrouwelijk medium aanwezig dat mij voorspelde dat het landhuis in andere handen zou over gaan. In trance riep ze: 'Ik zie de toren vallen!'. Dat is veel Entree van Gijs Beths met zijn Amsterdams Strijktrio (oktober 1971) //as» Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 2, zomer 2006 9

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 9