wordt daar volop gebouwd. Op de voor malige gronden van het buiten Hartenlust verrijzen vele wonin gen en dezelfde bedrij vigheid vindt men in het zogenaamde Kinheimpark. Aan woonruimte geen gebrek. Het kopen van een woning is geen enkel probleem en het huren evenmin - vaak vraagt de eigenaar over de eerste maanden zelfs geen huur en laat hij de kamers ook nog voor je behangen. Na zijn verloving besluit Nol in overleg met zijn Cathrien zich ook in Bloemendaal te vestigen. In oktober 1925 neemt hij afscheid van zijn ooms en zijn collega's. Tegen betaling neemt hij wat gereedschap over. Als zelf standig ondernemer vindt hij bedrijfs ruimte aan de Verbindingsweg nr. 53 (nu nr. 43) en huurt de werkplaats op de begane grond; de bovengelegen woning is dan nog verhuurd aan een andere fami lie. Voorlopig blijft Nol in zijn ouderlijk huis in de Meerstraat woonachtig; iedere dag legt hij het traject Hillegom- Bloemendaal per fiets af. Na zijn inschrij ving bij de Kamer van Koophandel maakt hij in Bloemendaal en omgeving enige reclame. Er komt dan langzamerhand werk binnen. Zijn eerste opdracht krijgt hij van de Hillegommer Gijs Heemskerk, een oom van Cathrien, voor wie hij een 'roestok' maakt - een maatstok die men gebruikt bij het uitzetten van de bloembedden op het bollenland. Ook maakt hij voor hem een nieuwe kruiwagen. Zijn schoolvriend Gerrit Hulsebosch bezorgt hem ook de nodige opdrachten en geleidelijk aan krijgt wagenmakerij Post in Bloemendaal meer bekendheid. T rouwen Iedere dag naar Hillegom fietsen, wordt toch wel bezwaar lijk. En als dan in 1927 de bovenwoning in Bloemendaal in de verkoop komt, hoeven Nol en Cathrien niet lang na te Nol Post naast de afgebouwde T-Ford. Met pet de ooms Gerard en Jan van Riek, 1923 Wagenmakerij H.van Riek in Hillegom met v.l.n.r: Jan van Riek, Heiman Post, Cor Lans, W. van der Steen, een onbekende en uiterst rechts Nol Post. Opname 1919 denken. Er is inmiddels een regelmatige stroom opdrachten, dus besluiten ze te trouwen. Op 24 augustus vindt dit in Hillegom plaats, eerst op het gemeentehuis en vervolgens in de St.Josephkerk. De bruiloft wordt met de naaste familie bescheiden gevierd. Als herinnering aan deze dag wordt de familiefoto gemaakt op de thans nog steeds bestaande hou ten brug van Groenendaal in Heemstede. De opdrachten die binnenkomen worden allengs groter. Zo is er bijvoorbeeld de firma Franken, een broodbakkerij annex winkel aan de Korte Kleverlaan. Vanuit dit filiaal van de in Haarlem gevestigde broodfabriek, trekken tientallen Ons Bloemendaal, 3 0e jaargang, nummer 4, winter 2006 25

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 25