lüï Van de redactie IN MEMORIAM Mevrouw Veenendaal Wist u dat de oudste christelijke school van Nederland al 3 75 jaar in Bloemendaal staat? Het gaat om de jubilerende Bos en Duinschool. Een andere beroemde school in onze gemeente is MMS 't Kopje. U kunt lezen over de bijzondere geschiedenis en genieten van de herinneringen van enkele scholieren. Een derde jubileum is dat van de rooms-katholieke kerk in Overveen. Archivaris Mandjes schetst hoe belangrijk de bollen teelt is geweest voor het bestaan van deze kerk. De wagen waarin de bollen vervoerd werden, was misschien wel gemaakt door de familie Post. Wim Post beschrijft de veelzijdigheid van deze Bloemendaalse wagenmakers. Naar aanleiding van het artikel van de heer Bersee in het zomernummer geeft mevrouw Slagter haar persoonlijke terugblik op Kareol. Tot slot is de actualiteit aan de beurt. Voor het terrein van het voormalig Marinehospitaal vraagt Hans Scheffer onze aan dacht. Volgend jaar bestaat Stichting Ons Bloemendaal 30 jaar. De sloop van een tweetal 1 7de eeuwse pandjes aan het Kerkplein gaf aanleiding de stichting in het leven te roepen. Bij herhaling heeft Ons Bloemendaal zich met succes ingezet voor het behoud van historisch erfgoed. De taak is nu, drie decennia later, nog niet volbracht. In tegendeel. Onmiskenbaar blijft waakzaamheid geboden. Dit geldt zeker voor de herbestemming van de gronden van het voormalig Provinciaal Ziekenhuis, die van het voormalig Marinehospitaal en het gebied nabij Zeeweg en Brouwerskolk (Zandwaaier, watertoren, e.o.). De opsomming is hiermee niet compleet, maar het ligt voor de hand dat Ons Bloemendaal zich opmaakt voor een spannend jubileumjaar. De redactie wenst u gezellige dagen in december en een voorspoedig 2007. Joan Jalink, Christine van Meer, Peter de Natris en Caroline Le Poole Met dank aan Hans Scheffer en Rosemarij Schotte Op 1 oktober 2006 overleed in Bloemendaal mevrouw Annie Veenendaal-Roorda op 97-jarige leeftijd. Mevrouw Veenendaal gedenken wij als een der oprichters van Ons Bloemendaal. Nu dertig jaar geleden ging zij van deur tot deur om donateurs te werven voor een stichting die pal zou staan voor behoud van monumenten, geschie denis en natuur in de gemeente Bloemendaal. Een bestuurszetel ambieerde zij niet maar Ons Bloemendaal bleef altijd ook haar Bloemendaal. Zij bleef steeds meelevend en belangstellend. Stichting Ons Bloemendaal heeft veel aan haar te danken. 4 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 4, winter 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 4