Het Oude Zusterhuis op Meerenberg wordt meer en meer met afbraak bedreigd. Nog op 22 december maakten wij bezwaar tegen de afwijzing van de gemeente om dit belangrijke pand te benoemen tot gemeentelijk monument. Tevens zijn wij van mening dat er eerst een volledige uitwerking moet zijn van de afzonderlijke deelgebieden. Pas dan kan een zorgvuldige afweging worden gemaakt over de te slopen gebouwen, de te behouden gebouwen en de nieuw toe te voegen bebouwing. Ook dan kan pas een zorgvuldige afweging worden gemaakt ten aanzien van de samenhang van de cultuurhistorische waarde, de architectonische waarde, de ensemble waarde en de beeldbepalende waarde. De dakruiter van het voormalige psychiatrische ziekenhuis Meerenberg II zou eventueel een goede plaats kunnen krijgen op het terrein van het Haarlemse Dolhuys, museum voor de psychiatrie. Ons Bloemendaal bracht de huidige eigenaar en de directie van het Dolhuys hierover in contact. Duin en Daal Beschermd dorpsgezicht Duin en Daal wacht nog op de vaststelling van het bijbehorende bestemmingsplan door de provincie Noord-Holland. Op 18 mei werd het bestemmingsplan door de raad vastgesteld. Helaas met een onoverdacht amendement van Groen Links, waardoor grootschalige splitsing van de villa's mogelijk gemaakt zou worden. Stichting Ons Bloemendaal diende bezwaar in bij Gedeputeerde Staten en werd vervolgens in de gelegenheid gesteld haar bezwaar tijdens een hoorzitting nader toe te lichten. Het bezwaar werd gegrond verklaard en de verruiming splitsingsvrijstelling uit het bestemmingsplan is van de baan. De historische werkgroep inventariseerde de werktekeningen en andere bescheiden uit het archief van de voormalige aannemersfirma Tit uit Bloemendaal. Grote projecten Nu en in de toekomst zullen wij de twee grote herontwikkelingsprojecten Marinehospitaalterrein/ParkTetrode en de terreinen Zandwaaier oftewel Brouwerskolkweg e.o. nauwlettend volgen en zonodig onze bezwaren formuleren. Daarnaast blijven de ontwikkelingen rond het PZ-terrein en het westelijk tuinbouwgebied langs de Randweg onze grote aandacht krijgen. Ons Bloemendaal in verandering Het afscheid van voorzitter Michiel Spoor op 10 april 2006 betekent het begin van een periode van verandering en mis schien ook verjonging binnen Stichting Ons Bloemendaal. Een aantal bestuursleden had al eerder te kennen gegeven hun bestuurslidmaatschap te willen beëindigen. In 2006 zijn we op diverse fronten succesvol bezig geweest met het zoeken naar nieuwe bestuursleden. Wij konden toen niet voorzien dat zich eind 2006 bij onze waarnemend voorzitter Henk Garvelink een ernstige ziekte zou openbaren, waaraan hij op 24 januari 2007 is overleden. Dit is voor ons niet alleen een persoonlijk verlies.Vele jaren was Henk actief voor de Stichting. Veel (historische) kennis en ervaring zijn nu voor Ons Bloemendaal verloren gegaan. Ongewild reikt daardoor het begrip verandering veel verder dan we begin 2006 konden vermoeden.

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 19