IN MEMORIAM Henk Garvelink 'Onze voorzitter' Henk Garvelink is niet meer bij ons. Half december jongstleden wandelden wij met z'n allen - als bestuur maar ook als vrienden - met het hoofd in de wind op het terrein rond de Zandwaaier; daar waar zoveel staat te gebeuren... Wij konden niet vermoeden dat die zondagmiddagwandeling Henk's laatste activiteit voor Stichting Ons Bloemendaal zou zijn. Slechts enkele dagen na dat vrolijke samenzijn nam de gezondheidstoestand van Henk Garvelink af en het werd ons pijnlijk duidelijk dat er geen uitzicht op herstel was. Op woensdag 24 januari 2007 overleed Henk. In tijdschrift nummer 3, herfst 1990, dook de naam van Henk voor het eerst op, samen met die van Joan Patijn. Toenmalig voorzitter, Louis Bienfait, schreef: "Tot mijn genoegen kan ik u mededelen dat het bestuur mevrouw J.A. Patijn-Bijl de Vroe en de heer mr. H.K. Garvelink, beiden uit Bloemendaal, gevraagd en bereid gevonden heeft om de opengevallen plaatsen in het bestuur te bezet ten"... In het jaarverslag van datzelfde jaar stond: "Met de komst van H.K. Garvelink is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan om iemand in het bestuur te hebben die ons juridisch terzijde kan staan"... Inderdaad heeft Henk Ons Bloemendaal altijd met raad en daad terzijde gestaan waarbij zijn juridische kennis van grote waarde bleek. Toch wist hijals advocaat verbonden aan een gerenommeerd Haarlems advocaten kantoor, de activiteiten voor onze stichting en die voor zijn werk goed te scheiden. Een opgave die zeker niet altijd even eenvoudig is geweest. Integriteit stond bij Henk Garvelink hoog in het vaandel. Ruim zestien jaar was Henk bestuurslid van Ons Bloemendaal, vanaf begin 199S in de functie van voorzitter. Door zijn drukke werkzaamheden in de advocatuur nam Michiel Spoor begin 2001 het voorzittersstokje van hem over waardoor Henk, weliswaar iets meer op de achtergrond, toch zijn activiteiten voor de stichting kon voortzetten. Echter, toen voorzitter Spoor begin 2006 door verhuizing Ons Bloemendaal verliet, toonde Henk Garvelink zich loyaal door het voorzitterschap weer op zich te nemen, zij het tijdelijk. Onder zijn vertrouwde leiding waren de vergaderingen nimmer saai. Met zijn bekende brede grijns en puntige humor probeerde hij ons wel bij de les te houden: alle agendapunten moesten worden behandeld, óók als de wijn op tafel kwam. Henk Garvelink was een betrokken en zachtaardige levensgenieter. Een gezinsman met een sterke achterban waar over hij geanimeerd en vol trots kon vertellen. Zijn liefde voor de historie en natuur van zijn Bloemendaal droeg hij graag uit en als daar aanleiding toe was stapte hij op de fiets om ter plekke de stand van zaken op te nemen. Henk kon zich volledig vinden in de doelstellingen van Stichting Ons Bloemendaal en heeft daar al die jaren naar gehandeld. Zijn inzet en kennis zullen niet alleen voortleven in onze herinnering maar blijvend deel uitmaken van Bloemendaals waardevolle erfgoed, nu en later. Wij missen hem. Bestuursleden en oud-bestuursleden van Stichting Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 1, voorjaar 2 00 7 3

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 3