Inhoud Van de redactie Pag. 3 In memoriam Henk Garvelink Pag. 4 Inhoud Van de redactie Pag. S Jaarvergadering 2007 Pag. 6 Decoratief spel met licht, Leo van Breda Pag. 9 Aan het woord: glazenier Kees Schmit Pag. 10 Nico Schrier: een leven lang sierkunst, Joan Patijn Pag. 12 De omzwervingen van een glas-in-loodraam, Joan Jalink Pag 1 3 De ramen van Jaap Weijand in het Kennemer Lyceum, Guido van Rijn Pag 15 Kleurenkatern glas in lood Pag. 3 1 Sierkunstenaar en glazenier Willem Bogtman, Henk Spreen Pag. 37 Han Bijvoet, Rosemarij Schotte Pag. 38 Een geschenk: drie gebrandschilderde ramen, Tim Duyff Pag. 39 WJ. Pietersen, architect, Peter de Natris Pag. 40 Het licht in de Bloemendaalse moerbeiboom van Paul Overhaus, Caroline Le Poole Pag. 42 Hans Wiesman, HannekeVeenhof-Wiesman Pag. 43 Colofon Het overlijden van onze voorzitter werpt onmiskenbaar een schaduw over alle werkzaamheden van de stichting. Zo waren we samen met Henk druk bezig met de voorbereidingen van ons jubileumjaar. Ons Bloemendaal bestaat namelijk 30 jaar. Een goede aanleiding voor een tijdschrift in kleur met een bijzonder omslag waar de redactie met veel plezier aan heeft gewerkt. We presenteren u hierbij het resultaat van de zoektocht naar glas in lood in onze gemeente. Waarschijnlijk denkt u bij glas in lood onmiddellijk aan de kleurrijke ramen in kerkgebouwen maar wij hebben ons gestort op profaan werk in openbare gebouwen en woonhuizen. In veel huizen vinden we werk van glazenier Bogtman, die lange tijd in onze omgeving een begrip was, na eerst in Steen- wijk te hebben gewerkt. Hoe aardig is het dan ook dat een andere Steenwijker, Henk Spreen, een echte Bogtmankenner, ons nu de typische kenmerken van Bogtmans sierkunst schetst. De namen van kunstenaars als Weijand, Schrier, de Ru, Zwart, Wiesman en Overhaus zult u misschien niet direct met glas in lood verbinden, maar we laten u mooie ramen van hun hand zien. In vele scholen is prachtig glas te vinden, vaak decoratief, maar ook ramen met een opvoedkundige boodschap hebben nog steeds hun plek in vele scholen in Bloemendaal. Zorgelijk is overigens de staat van sommige ramen in schoolgebouwen en we hopen een manier te vinden om te helpen bij het herstel ervan. Wij wensen u veel kijk- en leesplezier bij deze speciale editie die 30 jaar Stichting Ons Bloemendaal vertegenwoordigt. Joan Jalink, Caroline Le Poole, Christine van Meer, Peter de Natris en Rosemarij Schotte 4 Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 1, voorjaar 200 7

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 4