Twee jaren werden er elf Joan Jalink verlaat Ons Bloemendaal Door Hans Scheffer Het Spaarne stroomt. En wel om de hoek van het huis van Joan Jalink, waar een kreek de verbinding vormt tussen de beroemde Haarlemse rivier en het centrum van Heemstede. De Jalinks hebben dan ook een sloep geparkeerd bij de steiger in de achtertuin en gaan daar regelmatig het water mee op. Het is één van de geneugten van de nieuwe verblijfplaats, nu al weer ruim twee jaar. Aan de keukentafel met uitzicht op het braakliggende terrein van het Spaarne ziekenhuis verklaart Joan de zoektocht naar het nieuwe onderkomen en de reden om nu afscheid te nemen van (Ons) Bloemendaal. "We zijn op zoek gegaan naar een huis met vooral veel ruimte en de mogelijkheid tot meerdere werk kamers. Dat water is een leuke bijkomstigheid. Niet per se in Heemstede, we zijn ook elders in de om geving wezen kijken, maar toen we dit zagen, waren we verkocht." Joan is inmiddels Kennemerlandse geworden, ze overziet nu zowel Heemstede, Haarlem als Bloemendaal. Ze wil andere dingen gaan doen, maar eerst 'haar hoofd leegmaken'. En daar biedt Ons Bloemendaal nog één keer gelegenheid toe. Hoe het begon Joan steekt, zoals altijd met veel verve, van wal en vertelt hoe het allemaal begon. "Ik werd via via benaderd om in de redactie en dus in het bestuur te komen. Mede omdat ik ervaring had met redactiewerk, ik was freelancer bij Televizier, leek het me wel wat. Eerst een ken nismaking met Henk Garvelink en Joan Patijn en daarna met de overige bestuursleden. Peter de Natris en Florentien van Eeghen zaten al in de redactie. Zo begon nen we elf jaar geleden als drie musketiers. Het leek me aardig om het twee jaar te doen maar dat liep wat uit." Er was nóg een reden, zo voegt Joan er vertrouwelijk aan toe. In die tijd had ze het richting gevoel van een zwaar gedrogeerde postduif en Bloemendaal zit wat gecompliceerder in elkaar dan een Vinexwijk in Almere. "Zo leerde ik de gemeente tot in alle uithoeken kennen en ontwikkelde mijn richtinggevoel." Joan benadrukt dat het voor het relatief kleine groepje vrijwilligers veel werk is, vier keer per jaar een tijdschrift maken van 32 tot 36 pagina's. De vele steun van buitenaf is altijd zeer welkom en in feite onontbeerlijk. En dat geldt ook vandaag de dag, nu er een nieuwe redactie is bestaande uit Peter de Natris, Christine van Meer, Caroline Le Poole en Rosemarij Schotte. Het vorige nummer, Glas in lood, markeerde het 30-jarig bestaan van Ons Bloemendaal en het afscheid van Joan en medebestuurslid Joan Patijn. Ze is trots op het nummer en het team dat het tot stand bracht. 26 Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 2, zomer 2007

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 28