Inhoud Van de redactie Pag. 2 Inhoud Van de redactie Pag. 3 In memoriam Wim van Luijken, Joon Patijn Pag. 4 De eerste spade in Vogelenzang, 350 jaar Leidsevaart, Hans Krol Pag. 11 De Leidsevaart en Vogelenzang, Ina Mostert-Stam Pag. 15 Villapark Duin en Daal 100 jaar, Wim Post Pag. 20 Wim Post, een bijzondere Bloemendaler, Peter de Natris Pag. 21 Thijsse's Hof, een parel in Duin en Daal, Willem Holthuizen Pag. 24 Groeten uit Duin en Daal, een tentoonstelling en andere festiviteiten Pag. 26 Twee jaren werden er elf, Joan Jalink verlaat Ons Bloemendaal, Hans Scheffer Pag. 28 Villa Rijnegom, een portret van haar bewoners, Tames Kokke Pag. 34 Jaap Weijand, Bergens kunstenaar in Bloemendaal, Maaike Groot Pag. 37 Oproep-reactie-mededelingen Pag. 39 Colofon Sinds het vorige nummer is er veel gebeurd rondom Ons Bloemendaal. Na het overlijden van onze voorzitter Henk Garvelink moesten we ook afscheid nemen van een zeer gewaardeerd oud-bestuurslid, Wim van Luijken. Joan Jalink verlaat de redactie, u leest een gesprek met haar in dit nummer. Joan Patijn heeft na jaren haar secretariaatsfunctie overgedragen aan Marion van Bussel, die met veel plezier is begonnen. Daan van de Vijver is onze nieuwe voorzitter en ook Martine Goossens komt als nieuw bestuurslid de gelederen versterken. Voor u ligt een tijdschrift dat aandacht besteedt aan twee belangrijke jubilea: de Leidsevaart bestaat 350 jaar en het is 100 jaar geleden dat villapark Duin en Daal is opgericht. Het is zeer de moeite waard deel te nemen aan de georganiseerde festiviteiten, of het nou een fietstocht, een lezing of een bezoekje aan één van de tentoonstellingen betreft. Leest u over de kleurrijke jonkheer Van Riemsdijk die woonde op Rijnegom in Aerdenhout. In het vorige nummer hebt u al kennis kunnen maken met het glas in lood van een Bergens kunstenaar. Deze Jaap Weijand heeft veel te danken aan jhr. Barthold Willem Floris van Riemsdijk, directeur van het Rijksmuseum, die hem in kontakt bracht met de heer De Visser. Caroline Le Poole, Christine van Meer, Peter de Natris en Rosemarij Schotte Met dank aan Hans Scheffer Voorplaat: Gezicht vanaf de duinen naar Bloemendaal door Daniël Schellings, ca 1650 (NHA) (zie pag. 15) Ons Bloemendaal, 3 1e jaargang, nummer 2, zomer 2007

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 2