WÊSiÊïËïïMMMM. Gisele d'Ailly en Jaap Weijand Jan Stam schreef ons het volgende. Bij de boekhandel Vernout in Haarlem kocht mijn zus voor mij Ons Bloemendaal voorjaar 2007. Ik had het gevraagd omdat in het blad daarvoor vermeld was dat het gewijd zou worden aan glas-in-loodramen en omdat ik geïnteres seerd ben in glas in lood. Ik wil u complimenteren met het prachtige resultaat van dit onderwerp. Zoveel informatie met zulke prachtige foto's heeft mij zeer verrast. Een goede vriendin, Gisele d'Ailly, heb ik het blad laten zien. Zij was zelf glazenierster, leerlinge van Joep Nicolas en heeft veel gewerkt in het atelier van Bogtman. In Haarlem zijn er een paar ramen van haar in de St.Bavo aan de Leidsevaart. Thans is zij 94. Zij kende Jaap Weijand. Volgens haar is er van hem ook een raam in de Bavo. Jan Stam, Bussum Boekbespreking Het zojuist verschenen overzichtswerk van de Haarlemse gebedshuizen begint met een gedicht door de dichter en parochiaan Michel van der Plas: "Ik ben maar steen, ik heb u niets te geven. Zoek wat ik draag: een hemel die begint op aarde, een God die mensen aan zich bindt rondom de tafel van het eeuwig leven." Dit is de tekst op de eerste steen van de voormalige Apostel Pauluskerk aan de Helmlaan op de grens van Haarlem en Aerdenhout. De steen is overgebracht naar de Anthoniuskerk aan de Sparrenlaan in Aerdenhout, alwaar wij hem mis schien kunnen bewonderen bij de komende Open Monumentendagen 8 en 9 september 2007. Zo zijn er meer verbanden te leggen tussen onze gemeente Bloe mendaal en de kerken van Haarlem vroeger en nu. Daarbij zijn wij er trots op dat onze, terecht met een lintje onder scheiden, Bloemendaalse historicus Wim Post als lid van de historische werkgroep van de Vereniging Haerlem een aan deel in de research voor het boek had en ook het merendeel van de prachtige foto's maakte. Historische overzichten en handreikingen om kerkelijke architectuur en religieuze ter minologie beter te begrijpen, maken het tot een belangrijke publicatie, waarin overigens ook synagogen en moskeeën zijn opgenomen. Meer dan Steen De Haarlemse kerken en andere gebeds huizen vroeger en nu, is een uitgave van de Historische Vereniging Haerlem en de Stichting Uitgeverij Noord-Hol land, Wormer, 2007. ISBN 97 8907 8381 075 JP 38 Ons BloemenbAAl, 3 li jaargang, nummer 2, zomer 2007

Ons Bloemendaal | 2007 | | pagina 41