Libellen TENTOONSTELLING 25 mei en 1, 8, 15 juni 2008 1 3.00 - 1 7.00 uur Thijsse's Hof Mollaan, Bloemendaal De toekomst Joan is, vertelt ze, opgestapt uit het bestuur van de Stichting omdat ze zich geheel wil wijden aan het cultuurhistorische werk en het begeleiden van basisscholen en omdat ze het fervent actievoeren, beschaafd dat wel, een beetje gezien heeft. Ze zet zich actief in voor de werkgroep Jeugd van de Vereniging Haerlem en ze verheugt zich op de komst van de nieuwe kern Bennebroek bij Bloemendaal en daarbij op de samenwerking met de cultuurhistorische vereniging Heem- stede/Bennebroek. Ze hoopt de stimulerende discussies met de Haarlemse werkgroep Tuinbouwgebied West, het grens gebied bij Overveen, voort te zetten. En het overleg met werkgroep en stichtingen in IJmuiden waar men zich met de nog resterende bunkers bezighoudt. Een mooi voorbeeld overigens van een veranderde visie op een 'monument' dat eerst bij voorkeur werd opgeblazen om de herinnering aan de oorlogsjaren uit te wissen, stelt ze. Maar resteert de vraag of zo'n autonome, onafhankelijke Stichting als Ons Bloe mendaal wel een goede afspiegeling blijft van de samenstel ling van de bevolking. Of korter: vergrijzen de donateurs niet teveel? Joan rondt het gesprek resoluut af: "Daar geloof ik absoluut niets van. Overal om me heen merk ik grote belangstelling bij jonge mensen voor ons erfgoed. Ik ben er geen moment bang voor." (toegang gratis) Stichting Thijsse's Hof KNNV Libellenwerkgroep Zuid-Kennemerland Ons Bloemendaal, 3 2e jaargang, nummer 1, voorjaar 200 8 15

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 15