al decennia lang zand werd afgegraven, voornamelijk voor het bouwrijp maken van grond in de omgeving. Foto's laten zien dat er een behoorlijke hap uit het duin genomen was. Cees kwam met de suggestie om daar een openluchttheater te bouwen. Zijn vader stelde het voor aan zijn wethouder, die dezelfde week nog een kijkje kwam nemen, vergezeld van zijn vrouw. Mevrouw Van Geluk noemde, staand in het zandgat, het klassieke voorbeeld. Zij keerden er later terug met in hun gezelschap een zan geres, die het Wilhelmus aanhief om de akoestiek te testen. Het plan kreeg vaste vorm toen geopperd werd, door wie is onduidelijk, om het theater te bouwen ter gelegenheid van het SO-jarige regeringsjubileum in september 1948 van 'de oude koningin'Wilhelmina. Wethouder Van Geluk nam het voortouw bij de hele operatie. Als aannemer was dat wel aan hem toevertrouwd. Voor de financiering werd een beroep gedaan op kapitaalkrachtige Bloemendalers; 90 van hen doneerde een 'duizendje van Dries'. Met nog wat losse giften kwam het budget voor de bouw op ruim een ton. Voorjaar 1948 kon er gebouwd gaan worden. Ik heb een favoriete ansichtkaart. Het is de luchtfoto van de KLM Fotodienst die dateert uit 1948. Er is te zien dat de tri bune in aanbouw is. Een deel van de bankjes is al geplaatst. Deze foto onderscheidt zich van de andere doordat er men selijke activiteit valt waar te nemen. Wat voor mij begonnen was als een verlaten theater op een foto, vulde zich lang zaam met mensen, die ik gaandeweg beter leerde kennen. Meer dan eens raakte ik ontroerd als ik in een plakboek een overlijdensadvertentie aantrof van iemand die ik decennia lang had gevolgd door zijn werk voor het theater. Een ansichtkaart die ik onlangs in mijn bezit kreeg, is niet gedateerd maar moet uit de vroege jaren '50 zijn. De be groeiing is al een beetje opgeschoten. Er zijn op deze foto wel bezoekers te zien. De meesten zitten op het terras voor het paviljoen, een vader en zoon wandelen achter de tribune langs. Op de tribune zitten drie stellen en gezinnen. Het openluchttheater is op deze foto niet een plek of een plaatje, maar het werk van mensen. Een kunstwerk. Lezers van Ons Bloemendaal kunnen tot 1 mei de jubileumuitgave 'Theater Caprera, zestig jaar Open luchttheater Bloemendaal' tegen de speciale voorinte kenprijs van €10,- in plaats van €12,50 bestellen met de intekenkaart in dit nummer. Ons Bloemendaal, 32b jaargang, nummer 1, voorjaar 2008 31

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 31