-KENNEMERLAN umDE ZANDWAAIER Foto familie Visse Via de heer Mandjes kwam een reactie op de foto met onbe kende personen op de kruising van de Bloemendaalseweg, geplaatst in nummer 4, 2008, op pagina 26. (600 v. Chr. - 750 na Chr.). Kinderen gaan als ware arche ologen aan de slag en kunnen vondsten determineren en dateren. Een aanrader voor meer informatie: www.schattenonderje- voeten.nl Extra bijzonder is het dat er onlangs door arche ologen unieke opgravingen zijn gedaan van drie nederzet tingen uit de 5e en 6e eeuw bij Groot Olmen, op een paar kilometer van de Zandwaaier! Het materiaal is spectaculair te noemen. Nog nooit eerder zijn in de duinen zoveel overblijfselen gevonden van vroe gere bewoners. De archeologische vondsten en een maquet te van een vroegmiddeleeuwse boerderij worden eveneens in de Zandwaaier gepresenteerd. Ook attenderen wij u graag op de uitgave 'Het land van Hilde, Archeologie in het Noord-Hollandse kustgebied', in 2006 uitgegeven door Stichting Matrijs in samenwerking met de provincie Noord-Holland. Foto familie Visse De heer J. Visse uit Haarlem herkende tot zijn verbazing zijn ouders, ooms, tantes, neefjes en nichtjes. De familiefoto moet in 1948 of 1949 gemaakt zijn. Waarom de familie Visse bij elkaar kwam is hem niet bekend. Tentoonstelling 'Schatten onder je voeten' In Duincentrum De Zandwaaier is van 2 februari tot 10 oktober 2008 de interactieve tentoonstelling 'Schatten onder je voeten' te zien. Bezoekers maken kennis met Hilde, een Noord-Hollandse Friezin die in de 4e eeuw in de duinen van Noord-Hol land leefde. Naar aanleiding van Hilde's leven ontdekken kinderen en volwassenen wat het inhield om te leven in deze periode en hoe het landschap er destijds uitzag. Ook worden de gewoontes van haar volk, de Friezen, behandeld. Er zijn diverse spullen van hen aanwezig: aardewerk, houten gebruiksvoorwerpen, bronzen mantelspelden en scharen, sieraden, kammen van bot en nog veel meer. Daarnaast wordt het mysterie rondom Hilde's dood ontra feld. Haar skelet, dat in 1995 is opgegraven, lag namelijk in een ongebruikelijke houding en één arm was gebroken. Bovendien lag Hilde alleen, terwijl de Friezen hun doden juist in grafvelden begroeven Het originele skelet van Hilde zal ook te zien zijn. 'Schatten onder je voeten' laat iedereen op bijzondere wijze kennismaken met de geschiedenis van Noord-Holland Natuurkaart Zuid-Kennemerland Recent is de tweede geheel herziene druk verschenen van de Natuurkaart Zuid-Kennemerland. Deze kaart is een initia tief van de Vogelwerkgroep Zuid-Kennemerland, de KNNV afdeling Haarlem e.o. en de Stichting Avifauna Zuid-Ken- nationaal park Ontdek de geschiedenis van Noord-Holiand (600 v. Chr. - 800 na Chr.). Een tentoonstelling met unieke archeologische vondsten. 36 Ons Bloemendaal, 3 2e jaargang, nummer 1, voorjaar 20 0 8

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 36