Inhoud Van de redactie Pag. 3 Inhoud Van de redactie Pag. 4 Uitnodiging jaarvergadering Pag. 5 Jaarverslag, Marion van Bussel Pag. 7 BlikOpener Pag. 8 De populaire groene veilingen van bloembollen, Henk Mandjes Pag. 12 De tomeloze energie van Joan Patijn, Hans Scheffer Pag. 1 6 Bloemendaal 1928: een bijzonder Olympische sfeer, Hans Scheffer Pag. 1 8 Vijverweg, beelden van vroeger en nu Pag. 24 Karakteristieke bomen, John Todirijo Pag. 26 Red de laatste Ruisdael, Martin Sommer Pag. 28 Ansichten en plakboeken, 60 jaar openluchttheater Caprera, Huib Stam Pag. 32 Bloemendaalse straatnamen, Gert Jan van Setten Pag. 3 6 Oproep Reactie Mededelingen Pag. 3 9 Colofon U bent van harte uitgenodigd op de 3 1ste jaarvergadering van Ons Bloemendaal, waar Wenda Stoffel, landschapsarchitecte gespecialiseerd in bosbouw, zal spreken over villaparken in ontwikkeling. Dit gebied staat vol karakteristieke bomen. En wat een boom karakteristiek maakt, leest u in de nieuwe rubriek van John Todirijo. Hij vertelt hoe belangrijk de aanleg van bomenlanen is geweest voor onze omgeving. Ook zeer bepalend voor ons landschap is de bloembollenteelt geweest. Henk Mandjes deed onderzoek naar het 'groen veilen', een indertijd populaire wijze om de productie aan de man te brengen. In 1963 schreef mej. Nierhoff Bloemendaal, Namen en Wegen, Hun Naam en Geschiedenis. Sinds 1963 zijn er vele straten bijgeko men. Gert Jan van Setten, die de redactie is komen versterken, schrijft in een aantal afleveringen een aanvulling op dit naslagwerk. In dit nummer het eerste deel over de Hollandse graven- en gravinnenwijk in Vogelenzang. Aan één van de oudste wegen van Kinheimpark, de Vijverweg, ligt een prachtig huis waarvan bij de oplevering mooie opnames zijn gemaakt. Deze hebben wij naast de beelden van de huidige situatie gelegd. Veel veranderingen, maar de originele stijl is in tact gebleven. Joan Patijn is Bloemendaler van het jaar geworden. Haar tomeloze energie en grote betrokkenheid bij (Ons) Bloemen daal zijn bekend. Hans Scheffer sprak met haar. En ook: een artikel over Caprera dat dit jaar alweer 60 jaar bestaat. Een uniek theater. Caroline Le Poole, Christine van Meer, Peter de Natris, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten Met dank aan Hans Scheffer Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 1, voorjaar 2008 3

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 3