zijn 1 OO-jarig bestaan vierde, wordt helaas ernstig bedreigd door grootschalige en ingrijpende bouwprojecten waarbij veel bomen al zijn gesneuveld en het kwetsbare duingebied grote schade dreigt te ondervinden. Het vorig jaar vastge stelde bestemmingsplan lijkt onvoldoende bescherming te bieden hetgeen nog wordt versterkt door veelvuldig gebruik van vrijstellingsartikelen. Protesten van Ons Bloemendaal zijn tot dusverre zonder resultaat gebleven. Wij hopen dat de politiek het tij nog kan en wil keren. Onze pogingen om het Oude Zusterhuis op Meer en Berg te behouden, zijn helaas mislukt. We zullen ons blijven verzetten tegen het voorstel om van de zuidvleugel van het hoofdgebouw een ruïne te maken. Gelukkig ging er ook veel goed het afgelopen jaar! Mede dankzij de financiële bijdragen van Stichting Ons Bloemendaal en de gemeente is dit jaar de restauratie van de monumentale theekoepel van Wildhoef voltooid. Positief nieuws valt ook te melden over het zogenaamde Landje van De Boer aan het laantje van Buytentwist waarover in het herfstnummer van Ons Bloemendaal twee bijdragen verschenen van Wim Post en Elbrich Fennema. De gemeente heeft zich bereid verklaard de ISO jaar oude schuur als ge meentelijk monument op te nemen. Hulde aan Tuinbouw vereniging Buytentwist die het balletje aan het rollen bracht en met een creatief voorstel kwam. Ook ondersteunen wij het sympathieke project van de Hartenlustschool, die begon nen is met de wederopbouw van het door de Duitsers ver nietigde torentje dat ooit het hoogste punt van het markante gebouw vormde. Dït jaar werd ook het startsein gegeven voor de restauratie van het Kopje van Bloemendaal waarbij onze Stichting de kosten voor een replica van het schild met historische infor matie, dat voorheen de Uitkijktoren sierde, geheel voor haar rekening neemt. Overige Aandachtspunten Stichting Ons Bloemendaal volgt met grote aandacht de ontwikkelingen in de omgeving van de Brouwerskolk, de Zandwaaier en het Westelijk Tuinbouwgebied. Ook de toekomstige bestemming van het voormalige postkantoor te Bloemendaal heeft onze aandacht-. Er is op dit moment nog geen duidelijkheid over de toe komst van de historisch belangrijke houten gevel van de oude schuur van Rouwens, nu Bohema, aan de Dr. Dirk Bakkerlaan in Bloemendaal. Omdat het hier een gemeente lijk monument betreft, verwachten wij op een verantwoorde oplossing. 6 Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 1voorjaar 2008

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 6