BlikOpener Actualiteiten en activiteiten van stichting Ons Bloemendaal In november 2008 zijn er gemeenteraadsverkiezingen omdat de gemeente Bloemendaal vanaf 1 januari 2009 uit S dorpskernen zal bestaan: in sms-land wordt ditVABBO, ofwel Vogelenzang, Aerdenhout, Bennebroek, Bloemendaal en Overveen. Bestuur en redactie van Ons Bloemendaal hebben binnenkort een tweede gesprek met de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek over hoe wij in de toekomst in VABBO-verband gezamenlijk met cultuur, historie en natuur om zullen gaan. Samen met Staatsbosbeheer maken wij ons sterk voor het gebied tussen Westelijke Randweg en Elswoutlaan, een groene long die aansluit op het mooie natuurgebied van Elswout, Duinlust, Middenduin en Koningshof. Ook hebben we contact met de werkgroep Westelijk Tuinbouwgebied die ons op de hoogte houdt van haar activiteiten. In de vorige Blikopener berichtten wij u over de proble men in Duin en Daal waar de grondwaterhuishouding en de monumentale bomen bedreigd worden door de aanleg van ondergrondse parkeergara ges. Dit beschermd 100-jarig dorpsgezicht vraagt en vereist een zorgvuldig rentmeester schap van alle betrokken partijen. Daarom hebben wij in januari alle raadsleden per brief op dit gevaar gewezen. Tevens hebben wij alle poli tieke partijen het deskundigen rapport gestuurd van drs. V van Amerongen die al in 2002 in opdracht van Ons Bloemendaal de kwetsbaarheid van de natuur in Duin en Daal in kaart heeft gebracht. Begin dit jaar startte de renovatie van de uitzichttoren op het Kopje van Bloemendaal. Een replica van het schild met historische informatie dat vroeger de Uitkijktoren sierde, zal door Ons Bloemendaal aan de gemeente worden aangebo den en daarmee het sluitstuk van een succesvolle renovatie zijn. De provincie start dit jaar met de voorbereidingen die moe ten leiden tot een nieuwe structuurvisie per 1 januari 2009. Den Haag blijft niet achter met het verzamelen van ideeën om stedelijke regio's concurrerend te houden. Het kabinet heeft twee visies op de Randstad in 2040. In het plan De Spin draait alles om Amsterdam met Schiphol als ingang. In het tweede plan, De Ladder, is de westflank van de Randstad de ruggengraat. De snelweg A-4 en een nieuwe snelweg langs de duinen flankeren het bebouwde gebied. De verbindende wegen hiertussen vormen in die visie dan de sporten van de ladder. Voor de kust komen vanaf IJmuiden in zuidelijke richting rechthoekige eilanden. Ons motto 'Versnipperde natuur is verloren natuur' blijft actueel. Nu de restauratie van de theekoepel van Wildhoef is voltooid, concentreren wij ons op de renovatie van het klokkentorentje van de Hartenlustschool. De omvangrijke projecten Meer en Berg en Marinehospitaal inclusief Villa Tetterode, blijven voorlopig nog wel op de aandachts- en werklijst staan. Tot slot verzoeken wij u uw rechter buurman en uw linker buurvrouw donateur te maken van Ons Bloemendaal zodat continuïteit van stichting en blad gewaarborgd blijft. Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 1, voorjaar 2008 7

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 7