Burgemeester Jhr.A. Bas Backer Bloemendalers die werkzaam zijn (geweest) op educatief en/of cultureel terrein", te weten: de Tinholthof, de De Jong Schouwenburglaan, de De Vletterhof, de Jaap Buijs- hof, en de Van Kempenhof. Een kleurrijk gezelschap, zij het geslachtelijk wat eenzijdig. K.Tinholt (1875-1960) was van 1918 tot 1925 hoofd van de openbare lagere school C, aan de De Genestetweg 7 (gesloopt in 1936). Bekendheid verwierf hij vooral door de 'verzameling Tinholt'een collectie natuurhistorische en etnografische voorwerpen ten behoeve van het aanschou welijk onderwijs, die hij in de loop van zijn lange leven bijeenbracht en in 1950 overdroeg aan de gemeente. Een tijd lang trok het 'Tinholt-huis', op het laatst gevestigd in de voormalige Koningin Wilhelminaschool aan de Vrijburglaan in Overveen, veel belangstelling. Tinholt zelf werd in 1952 begiftigd met de toen net ingestelde zilveren museum medaille. Maar hij werd oud, de bezieling vervloog en het gemeentebestuur liet de zaak versloffen en verstoffen. In 1963 werd de Tinholt-verzameling definitief'geliquideerd'. Gelukkig heeft deze markante man de totale teloorgang van zijn levenswerk niet mee hoeven te maken. De vernoeming mag wel gezien worden als een posthuum smartengeld. Mr. J.W de Jong Schouwenburg 1906-1981) was assura deur, en daarnaast bijna 30 jaar lang één van de drijvende krachten achter het Openluchttheater. Van 1948 tot 1977 was hij daar bestuurslid en jarenlang ook voorzitter van. Daarnaast was hij 13 jaar lid van de gemeenteraad en actief in het Muzenforum en de natuurbescherming. Helemaal onomstreden is hij in die laatste rol niet geweest. 14 Ons Bloemendaal, 3 2e jaargang, nummer 2, zomer 200 8

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 14