Kuitenbijter 't Kopje Door Peter Oeberius Kapteijn Wielrennen in Bloemendaal als zondagse uitdaging. Mijn fietsmaat, luisterend naar de wielernaam PouPou (naar Raymond Poulidor) en onder getekende, Eddy (naar Eddy Merckx), hebben wel de spullen maar behoren niet tot het keurcorps van de echt rappe mannen. Met ons zijn er nog duizend andere renners in de regio die het Bloemendaalse hooggebergte en zijn prachtige omgeving op amateurniveau koesteren. Eenmaal klaar voor de zondagse rit ogen we doorgaans als Chippolini (Eddy) en Tom Boonen (PouPou)Ons mate riaal (fiets) glimt alsof we klaar zijn voor Parijs-Roubaix en de derailleurs verraden minstens ISO versnellingen. Helm, thermohemd, hielsokjes, schoeisel met klikmeclianismen en vingerloze handschoenen. Aalgladde kuiten (nee, niet geharst of geschoren, gewoon haaruitval)strakke stretch broek annex halterhemd en last but not least een gifgroen, knalrood of geel shirt voorzien van opbeurende sponsor teksten als 'Van de Graaf, Stofzuigeronderdelen'We zijn er klaar voor. Jonge helden Het is zondagmorgen. Op menige hoek in het Bloemendaal se verzamelen zich soortgelijke bijen. 'We' zijn met velen. 'We' dragen allemaal zo'n glimmend strakke outfit. 'We' zijn cool, supersnel en schier onoverwinnelijk. Geen berg is ons te hoog. Dat laatste komt goed uit want die zijn er natuurlijk niet in Kennemerland. Dat heet, op ons roemruchte Bloemendaalse Kopje na. Voor gewone pedalisten (zoals met fietstassen) een pukkel van de buiten-categorie. 16 Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 2, zomer 2008

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 16