Fietsersbond Bloemendaal Door Yvonne Hassing In een prachtige gemeente als Bloemendaal zou fietsen een onverdeeld genoegen moeten zijn. Wat is er fijner dan met de wind door je haren door de mooie lanen van Bloemendaal te fietsen in de wetenschap dat het ook nog eens goed is voor je gezondheid, terwijl je niet bijdraagt aan de C02 uitstoot, de geluidsoverlast en het ruimtegebrek op de wegen? samenwerking met de plaatselijke fietsenwinkels. In Bloemendaal hebben we ingesproken bij de herinrichting van de Julianalaan en de Mollaan. Ook hebben we Task- force Vogelenzang een aantal ideeën aan de hand gedaan om de weg door het dorp fietsvriendelijker te maken. We hebben de gemeente kunnen overtuigen dat de gevaarlijke kruispunten bij de Ramplaan, de Elswoutlaan en de Duin- lustweg anders ingericht moeten worden. Ook hebben we een boodschappen-op-de-fietsactie gehouden in de drukke winkelstraat van Bloemendaal, waar fietsers door in- en uitparkerende auto's en vrachtwagens van de weg gedrukt worden. De gemeente heeft beloofd dat die winkelstraat bin nenkort zal worden geëvalueerd met omwonenden, winkeliers en belangenorganisaties. We houden ons ook bezig met de stations- stallingen van Bloemendaal en Overveen en voeren actie tegen de gevaarlijke aanwezigheid van paarden op de fietspaden en tegen het veel te hard rijden van auto's door de dorpskernen. Verder vinden we het heel belangrijk dat ouderen blijven fietsen. Daarom hebben we vorig jaar een fietsvaardigheidstraining voor senioren georganiseerd en houden we een maandelijkse fietstocht in samenwerking met Welzijn Bloemendaal, op de eer ste woensdag van de maand. Ook proberen we de gemeente ervan te doordringen dat ouderen zich eerder onveilig voelen op de fiets en meer ruimte nodig hebben. De werkgroep Bloemendaal telt op dit moment maar twee actieve leden, terwijl er heel veel te doen is. Daarom zijn we op zoek naar mensen die ons komen helpen. Meer infor matie over Fietsersbond Bloemendaal kunt u vinden op www.fietsersbond.nl/bloemendaal. U kunt ook bellen met Yvonne Hassing, tel. 023-5277394. Helaas krijgen fietsers niet overal de ruimte die ze verdie nen. Daarom is ruim dertig jaar geleden de Fietsersbond opgericht, een landelijke organisatie die opkomt voor de belangen van fietsers en zich inzet voor veilige en comfor tabele fietsverbindingen. De Fietsersbond heeft 25 betaalde krachten op het landelijk bureau in Utrecht en ongeveer 32.000 leden en 145 plaatselijke afdelingen. Fietsersbond Bloemendaal is een onderafdeling van afde ling Haarlem en omstreken. Er zijn werkgroepen van actieve leden in Haarlem, Bloemendaal, Heemstede enVelsen. Die spreken in bij alle belangrijke gemeentelijke plannen voor Knelpuntentocht met ouderen herstructurering van wegen. Uitgangspunt is dat fietsers goed, comfortabel en veilig kunnen blijven fietsen. Daarbij denken we aan gescheiden fietspaden, doorgaande fietsrou tes, geen lange wachttijden bij stoplichten en meer en betere stallingen. Soms zijn er ook acties rond specifieke gevaarlijke plekken en in het najaar organiseren we een fietsverlich tingsactie, waarbij we gratis fietsverlichting repareren in 20 Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 2, zomer 2008

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 20