Karakteristieke bomen In het laatste stuk van het artikel over karakteristieke bomen in nummer 1 zijn twee fouten geslopen waarvoor onze excuses. In de laatste alinea van het artikel van JohnTodirijo staat ten onrechte dat er heden ten dage stemmen opgaan om de laan om te halen of te dunnen. Het is echter nooit de bedoeling geweest om de laan om te halen maar volgens de bosbouwkundige visie van velen de laan te dunnen. Verder staat abusievelijk vermeld dat de heerTodirijo hoofd van de afdeling Groenvoorzieningen was van 1999 tot en met mei 2006. Dit moet zijn: van 1989 tot en met mei 2006. Cadeau-abonnement Een verjaardagscadeau voor de buurman, een kennis, fami lielid of vriendin? Maak haar of hem blij met een cadeau abonnement. Voor nog geen 20 zijn ze een jaar lang verzekerd van toezending van ons fraaie tijdschrift. Uiter aard hopen we dat het donateurschap daarna gecontinueerd wordt. Hoe groter het aantal donateurs is, des te krachtiger ons geluid zal klinken. Heeft het u op een idee gebracht? U kunt zich wenden tot de ledenadministratie, Kastanje- 7^- laan 37, 2061 ES Bloemendaal of een telefoontje naar nummer 023- 5276502. Of ga op onze nieuwe web site www.onsbloemendaal.nl naar donateurschap, hier kunt u aangeven dat het om een cadeau-abonnement gaat. Excursie de Tïltenberg Op 12 april, een zonnige zaterdag, waren wij met twee groepen te gast op DeTiltenberg in Vogelenzang, een karak teristiek gebouw dat in 193 1 tot stand kwam als vormings huis van het 'Gezelschap der Vrouwen van Nazareth'. Het is nu in gebruik als centrum voor kerkelijke opleidingen van het bisdom Haarlem. Wij werden allerhartelijkst ontvangen door één van de docenten, de heer Ben Hartmann.Vooral zijn uitleg over de betekenis van de figuren op de tegelvloeren en het interieur van de kapel (een gave creatie van de architect Nico van der Laan) maakten indruk. Ons Bloemendaal heeft een bedrag van 250 euro bijgedra gen aan het restauratiefonds de Tiltenberg. De Ignatziade De Ignatziade is een ietwat studentikoos geschrift van de hand van twee Duitse (studie)vrienden van Ignatius Bispinck, geschreven in 1877 en 1878 als dank voor hun verblijf op Sparrenheuvel. Ongeveer 20 jaar geleden is het manuscript (2 rood leren bandjes) via mevrouw Nieu- wenhuis-Lindner bij Ons Bloemendaal terecht gekomen. De familierelatie is als volgt: Ignatius' zuster Digna Maria trouwde met een zekere Vervoort. Hun dochter Agnes trouwde met August Lindner. Ons Bloemendaal kreeg vermoedelijk van hun dochter, Maria Augusta, het manus cript. Deze mevrouw heeft haar herinneringen opgeschre ven (dat boekje staat in de bibliotheek naast het boek over Sparrenheuvel waar veel informatie over Ignatius en ook de Ignatziade in te vinden is) Het slecht leesbare handschrift is waarschijnlijk een voorloper van het Sutterlinschrift dat tussen 1915 en 1940 verplicht op alle Duitse scholen werd toegepast. Wie kan ons helpen dit manuscript te lezen en publiceerbaar te maken? U kunt contact opnemen met Marion van Bussel, secretaris van Ons Bloemendaal. Secretariaat@onsbloemendaal.nl 023-5262683 Oproep voor belangstelling voor Bestuur en vrijwilligers voor Historisch Museum Haarlem De stichting Historisch Museum Haarlem (HMH) draait op een groep enthousiaste vrijwilligers en houdt zich bezig met de kleurrijke historie van Haarlem dmv verzamelen, Ons Bloemendaal, 3 2e jaargang, nummer 2, zomer 2 008 31

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 31