tentoonstellen, educatie en archiveren van een veelheid aan voorwerpen e.d. Het museum heeft een tentoonstellings ruimte aan het Groot Heiligland 47 in Haarlem waar, naast de vaste collectie over de geschiedenis van de stad, tweemaal per jaar een wisseltentoonstelling wordt georganiseerd. Over enige tijd komen er 2 vacatures vrij in het bestuur van 6 personen. Het gaat om de secretaris en de penningmees ter. Naast de gebruikelijke taken, die bij deze portefeuilles behoren, sturen alle bestuursleden één of meer commissies aan. Deze commissies worden gevormd door vrijwilligers en houden zich bezig met zaken als selectie, de tentoonstel lingen, de techniek, documentatie/bibliotheek, de winkel en communicatie. Daarnaast is er altijd plaats voor meer vrijwilligers, die zich naast bovengenoemde taken ook inzetten als gastvrouw/ heer tijdens de openingstijden van het museum (van dins dag tot en met zondag: 12-17 uur). Mocht u voor een van bovengenoemde functies belangstel ling hebben, dan kunt u contact opnemen met de voorzit ter van het bestuur: dr. B.C.J.M. de Vet, tel. 023-5253305, e-mail ben.devet@hotmail.com U bent natuurlijk ook wel kom om in het museum een kijkje te komen nemen of de website te raadplegen: www.historischmuseumhaarlem.nl Website Nederlands Centrum voor Volkscultuur Op vrijdag 25 april 2008 ging de nieuwe website van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur online. Op deze website, die bestaat uit drie delen, kunt u informatie vinden over volkscultuur. Ook zal hier in het najaar een lijst van honderd belangrijke tradities en rituelen gepublidèerd worden met hun historische achtergronden. U kunt nog aan dit onderzoek meedoen door de enquête in te vullen: httpwww.volkscultuur.nl/honderd-belangrijkste-tradi- ties_88.html. Tentoonstelling 'Schatten onder je voeten' Nog tot en met 9 oktober is in Duincentrum De Zandwaaier de boeiende tentoonstelling 'Schatten onder je voeten' te zien. Voor meer informatie zie: www.schattenonderjevoeten.nl Meer en Berg Na sluiting van het voormalig Provinciaal geneeskundig gesticht voor krankzinnigen Meer en Berg werd besloten Sloop van hert zusterhuis tot herontwikkeling van het complete terrein. In het door Springer ontwor pen landschapspark zullen nieuwe woningen verrijzen en het hoofdgebouw zal getransformeerd worden tot appartementengebouw. Reeds in een vroeg stadium werd de Rijksdienst voor archeologie cultuurland schap en monumenten bij de ontwikkeling van het transformatieplan voor het hoofdgebouw betrokken. Hoewel de voorziene in grepen drastisch zijn, stond de rijksdienst er in grote lijnen positief tegenover. Over een van de uitgangspunten kon echter geen overeen stemming bereikt worden. De rijksdienst gaf in 2007 aan de gemeente aan dat de gedeeltelijke afbraak van de zuidvleugel een te grote aantasting van het rijksmonument is. Ook de plaatselijke monumentencommissie oordeelde daar negatief over. De gemeente verleende echter een monumentenver gunning voor het gehele transformatieplan, inclusief de aanpak van de zuidvleugel. Kraantje Lek heeft zijn Holle Boom terug Op donderdag 15 mei j.l. werd een bronzen weergave van de eeuwenoude 'kindertjes boom', vervaar digd door beeldhouwer Kees Verkade, onder grote belang stelling onthuld door de kleinkinderen van de initiatief nemer van deze bijzondere aktie, v restaurateur Pierre Bloemen. De indrukwekken de stam die ruim 6 meter hoog is werd gegoten in de Haarlems brons- gieterij Binder. Hiervoor werd 3000 kilo brons verwerkt. 32 Ons Bloemendaal, 3 2e jaargang, nummer 2, zomer 2 00 8

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 32