Van de redactie 'Sporen'in de breedste zin van het woord, vormen dit jaar het thema van de Open Monumentendagen op 13 en 14 sep tember. U kunt daarbij denken aan archeologische sporen in het landschap, bouwhistorische sporen in hout, natuursteen en baksteen en sporen van cultuur en historie. De Open Monumentendagen in Bloemendaal kennen dit jaar vier nieuwe deelnemers: de joodse begraafplaats, de r.-k. kerk in Vogelenzang, pompstation Oranjekom en de Adelbertkapel. Het programma van de Open Monumentendagen staat binnenkort op de website van Ons Bloemendaal en wordt gepubliceerd in de plaatselijke pers. De beste manier om al die interessante monumenten en al die prachtige natuur in onze gemeente op te sporen, is fietsend. In 1982 werd door Ons Bloemendaal een mooie fietsroute gemaakt in het kader van de Open Monumentendagen, jet Slag ter heeft deze tocht recentelijk geactualiseerd en u vindt deze route in een mooi en handzaam boekje bij dit tijdschrift. Daarnaast een blik op de weg van wielrenner Peter Oeberius Kapteijn en aandacht voor de fietsersbond en voor fietsenma ker Schenk. Fietsend door het lommerrijke Bloemendaal zult u de bomen des te meer waarderen. Graag wijzen we op het artikel van Wenda Stoffel over villaparken in ontwikkeling en de rubriek van JohnTodirijo, dit keer over de sporendragende ginkgoboom. Gert Jan van Setten bespreekt ditmaal het Houtvaartkwartier als volgende aanvulling op mejuffrouw Nier- hoff's boek, Lanen en Wegen. Peter de Natris heeft de redactie van ons tijdschrift verlaten en gaat zich vanaf heden voor honderd procent richten op zijn bestuurstaken voor Ons Bloemendaal. Wij hebben grote bewondering voor zijn deskundig redigeren, de boeiende artikelen van zijn hand en zijn zorgvuldigheid ten aanzien van foto's en ander beeldmateriaal. Wij kunnen hem niet genoeg danken voor al zijn inspanningen voor het tijdschrift Ons Bloemendaal. Caroline Le Poole, Christine van Meer, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten Met dank aan Florentine van Eeghen, Peter de Natris en Hans Scheffer (Foto FW) 4 Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 2, zomer 2008

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 4