Begroting en grenzen Bij de begrotingsbehandeling 2007 in oktober 2006 bleek Bennebroek een solide begroting te kunnen presenteren met reserves van in totaal ruim 10 miljoen euro. Toegezegd werd dat medio 2007 een referendum onder de plaat selijke bevolking zou worden gehouden over de toekomst van het dorp. Ook het opgerichte 'Bloemendaals Referendum Comité' was hier voor maar uiteindelijk werd toch anders beslo ten. De Eerste Kamer ging al in juni akkoord met de samenvoeging en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stelden op 24 juni 2008 de grenzen van de nieuwe gemeente vast. Praktisch gezien Per 1 januari 2009 is de fusie tussen Bloemen - daal en Bennebroek een feit. Met ingang van die datum moeten voor alle inwoners dezelfde belastingtarieven gelden en dienen regels en verordeningen voor iedereen gelijk te zijn. Op 19 november 2008 zijn er verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad die uit negentien leden komt te bestaan, twee meer dan in Bloemendaal Grenspaal op de grens met Hillegom (Archief HVHB, foto CC. Klep) Europa. Ondanks het aanwezige groen is Bennebroek na Voorburg, Bussum en Leiden de meest versteende gemeen te, een situatie die met de fusie tot de nieuwe gemeente Bloemendaal aanzienlijk zal veranderen. Het inwonertal van Bloemendaal stijgt naar omstreeks 22.000. Wat het aantal ingezetenen betreft blijft Bloemen daal de grootste kern met circa 6.0S4 inwoners, gevolgd door Bennebroek: S. 1 00, Aerdenhout: 4.427, Overveen: 4.074 en Vogelenzang: 2.322. Op politiek terrein zal in de toekomst vrijwel zeker nog het nodige gebakkeleid worden maar de verwachting is even zeer dat de identiteit van de Bennebroeker tengevolge van de fusie behouden blijft. N.B. De Nota's Toekomstvisie en Dorpskernenbeleid zijn te lezen via de site: www.fusiebloemendaalbennebroek.nl nu. De meeste gemeenteambtenaren uit Bennebroek zijn intussen naar het Bloemendaalse raadhuis verhuisd of naar de locatie Brouwerskolk in Overveen. Sociale Zaken, in het kader van regi onale samenwerking, verhuisde al eerder naar het gemeentehuis van Heemstede. In 1986 is het oude Bennebroekse archiefmate riaal overgegaan naar het toenmalige gemeentearchief Haarlem, tegenwoordig Noord-Hollands Archief geheten. Ten aanzien van het gemeentehuis wordt vooralsnog gedacht aan een uitbouw van de bestaande huisvesting aan de Bloemendaalseweg. De gemeente Bloemendaal heeft vanwege de voorziene uitbrei ding, met spraakmakende billboards en een nieuwe website tal van vacatures opengesteld. Nieuwe toekomst als vijfde kern Na 368 jaar deel te hebben uitgemaakt van de gemeente Heemstede en 3S6 jaar zelfstandigheid (uitgaande van de officiële zelfstandigheid en de Franse Tijd buiten beschou wing gelaten) gaat Bennebroek als vijfde kern binnen de gemeente Bloemendaal een nieuwe toekomst tegemoet. Bennebroek was wat oppervlak betreft met slechts 179 hectare ofwel nog geen 2 vierkante kilometer, de kleinste gemeente van ons land, maar kon zich wél profileren als de gemeente met de grootste traditionele speeltuin van 18 Ons Bloemendaal, 3 2e jaargang, nummer 3, herfst 2008

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 20