Proza en Poëzie Daar heeft het niet aan ontbroken! Naast Jacob van Len- nep heeft ook Nicolaas Beets zijn dichtader laten vloeien. Godfried Bomans hield in 1967 bi] de vernieuwde Geleerde Man onder leiding van F. Denker, een openingsspeech. Mi chel van der Plas heeft bij de ingebruikname van de Bomans Zaal een acrostikum geschreven, een dichtvorm waarvan de eerste letter van de regels een naam vormen. De lezer weet wel welke... Berichten uit de samenleving De schrijvende pers heeft in de loop der eeuwen veel aan dacht besteed aan de herberg. Zoals dit bericht in De Reijzende Nieuwbode van 12 juni 1851: 'In de herberg arriveerden een talrijk gevolg, waaronder een overgroot deel deftige tantes, de weledele heer Schmitz van Amsterdam, bij zich hebbende een allerliefst juffertje, dat zich dien dag had laten overhalen de reis voor het leven gezamenlijk af te leggen... Naar men verneemt zal de eerwaarde heer pastoor... ook aan de maaltijd deelnemen. Stellig is dat echter niet, maar wanneer zulks waar mocht zijn, wensen wij den geleerden man in 'De Geleerde Man smakelijk eten, gelijk wij dit van ganscher harte aan het geheele aanzienlijke gezelschap doen'. Als laatste nieuws is op de volgende pagina van bovenge noemd blad afgedrukt: 'Per telegraaf ontvingen zoo even de tijding dat het feest in Bennebroek nog in volle glorie gevierd wordt. Naar men wil, dansen op dit oogenblik de ouden heeren Schmitz met twee bejaarde tantes een nieuwe polka, afgewisseld met luchtsprongen'. Dit is een verkorte versie van het boekje 'De Geleerde Man voorgoed in Bennebroek' uit 1991. Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 3, herfst 2008 25

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 27