Uitnodiging Ledenvergadering Historische Vereni ging Heemstede-Bennebroek De Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek (HVHB) houdt haar najaarsledenvergadering op donderdag 13 november 2008 in het Trefpunt te Bennebroek (Akonie tenplein). De bijeenkomst begint om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Er is voldoende parkeergelegenheid in de directe omgeving van de zaal. Over de annexatie van Heemstede door Haarlem in 1927 zullen een of twee lezin gen worden gehouden. De presentatie van een DVD over Adriaan Pauw en een facsimile herdruk van een boek uit 1927 over de annexatie van een deel van Heemstede maken onderdeel uit van het programma. U, als donateur van Ons Bloemendaal wordt van harte voor deze avond uitgenodigd. Op de fiets Vele donateurs zijn in de zomermaanden op de pedalen ge stapt om de tocht van Jet Slagter te fietsen onder begeleiding van Joan Patijn. In Vogelenzang kregen de fietsers ook van Ina Mostert de nodige boeiende informatie over de beziens waardigheden. Open Monumentendagen 2008 Sporen, dat was het afgelopen weekend het thema van de landelijke Open Monumentendagen. In Bloemendaal openden dertien monumenten hun deuren waarvan vele op creatieve wijze invulling gaven aan het landelijk thema. Fietsexcursies, rondleidingen en muziekuitvoeringen trok ken een groot aantal bezoekers: naar schatting 4400. De opening vond zaterdag plaats door wethouder Victor Bruins Slot in De Kapel aan de Potgieterweg in Bloemendaal met de onthulling van een informatiebord. De Kapel, vanaf 2004 een gemeentelijk monument, had net een ingrijpende restauratie achter de rug die grotendeels gefinancierd was door de gemeente Bloemendaal. De wethouder, geïnspi reerd door het thema, wees op het belang van de tastbare sporen van ons verleden. Hoe onooglijk die soms ook mo gen lijken, zij maken deel uit van ons cultureel erfgoed en moeten als zodanig beschermd worden. 34 Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 3, herfst 2008

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 38