De fusie tussen Bennebroek en Bloemendaal Ons Bloemendaal Vanaf 1 januari 2009 zal de gemeente Bennebroek als zelfstandig bestuurlijke eenheid worden opgeheven en deel gaan uitmaken van de gemeente Bloemendaal. Deze gemeentelijke herindeling heeft een groot aantal consequenties op allerlei gebied; ook op het gebied van de activiteiten van de stichting Ons Bloemendaal en de Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek (HVHB), voorheen de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek (VOHB). Om na te gaan hoe de gevolgen van deze gemeentelijke herindeling op te vangen, hebben de besturen van beide historische organisaties al in een vroeg stadium contact met elkaar gezocht. Dit heeft geresulteerd in een tweetal overleg gen van delegaties uit beide besturen. Beide besturen hebben vastgesteld dat er een grote overlap is in de doelstellingen van beide organisaties. In het kort: het bevorderen van onderzoek naar de lokale historie, het uitbrengen van een tijdschrift en andere publicaties, het onderhouden van contacten met plaatselijke overheden en derden over bouw-, sloop- en bestemmingsplannen. De gemeente Bennebroek heeft - historisch gezien - een grote betrokkenheid op Heemstede. De HVHB is dan ook niet voornemens om zich in de toekomst alleen op Heem stede te richten; Bennebroek blijft, zeker wat de geschie denis betreft, een essentieel onderdeel van de HVHB. Het tijdschrift van deze vereniging zal dan ook aandacht blijven besteden aan gebeurtenissen in Bennebroek. Wel zal in de toekomst ook in Ons Bloemendaal vaker aandacht worden besteed aan Bennebroek, dat straks immers deel uitmaakt van het gebied dat de Stichting Ons Bloemendaal bestrijkt, wellicht door de uitwisseling van artikelen. De besturen vertrouwen erop dat dit gebeurt in een goede samenwerking tussen beide redacties. Gecompliceerder is het waar het gaat om bestuurlijk overleg met de gemeentelijke overheid, bijvoorbeeld over bestem mingsplannen. Zoals gezegd, Bennebroek valt vanaf 1 januari onder het gemeentebestuur van Bloemendaal, de bestemmingsplannen en dergelijke zullen in een bestuurlijk overleg met Ons Bloe mendaal aan de orde komen. Maar de deskundigheid op dit gebied zit bij de HVHB. Het ligt dan ook voor de hand dat bij dergelijk bestuurlijk of ambtelijk overleg ook vertegen woordigers van de HVHB aanwezig zullen zijn. In de praktijk betekent dit dat voor vraagstukken die te maken hebben met de ruimtelijke ordening in Bennebroek beide organisaties actief zullen zijn. De praktijk zal uitwijzen hoe te handelen in concrete gevallen. Gezien de goede relatie tussen beide besturen is te verwach ten dat een en ander positief en constructief ten faveure van beide organisaties zal worden ingevuld. Bestuur Ons Bloemendaal Bestuur Historische Vereniging Heemstede-Bennebroek Ons Bloemendaal, 32e jaargang, nummer 3, herfst 2008 5

Ons Bloemendaal | 2008 | | pagina 5