Het vernieuwde strakke beukenpad achter de hertenkamp (foto TH) Voor de oorlog stond hier de muziekkoepel. Na de oorlog is hij weer opgeknapt, maar begin jaren '60 is hij definitief verdwenen. Bij optredens van de lokale fanfare Sursum, zat het publiek op banken tussen de bomen. Kinderen speelden dan lekker verstoppertje, dwars door het hele Bos, herinnert WimValster zich. Normaal liet je dat wel uit je hoofd, want er liepen drie boswachters rond, die streng toezicht hielden dat je niet van 't pad afging. Een van hen, meneer Traanberg, was zo groot als een reus. Als die je fietsend betrapte, slin gerde hij je met fiets en al - hup - de bosjes in (waar je dus eigenlijk niet mocht komen). Zagen Als geliefde samenkomst- en hangplek voor oud en jong is de sfeer op dit centrale bospunt leuk en gemoedelijk. Dat was helaas ook wel eens anders. Vorig jaar was er een groepje d(e het Bos graag wilde uitwonen. Liefst 's nachts. Met vernielingen en teksten in bank en boom, die ik hier niet wil citeren. Op het laatst zaagden ze voor de kick zelfs vrij grote bomen om. Gelukkig hebben gemeente en politie het tij redelijk kunnen keren. Het deed me wel denken aan mijn schoonmoeder, nu 91 jaar, die in een koude hongerwinter nacht ook na spertijd een boom stond om te zagen met botte zaag en bonkend hart. Niet voor de kick, maar voor de stook en kook. Dokter Drijber kwam langs. Als huisarts had hij wel vergunning om na donker op straat te zijn. Hij zei alleen maar: "Zo, jij durft!" En daar had hij gelijk in, want het was vol risico. Dus toen een Duitse soldaat passeerde, schrok ze zich een ongeluk. Onnodig: die ging haar helpen! Via graslaan naar Thijsse's hof Bij de Graslaan (de enige laan met een naam in het Bos) 20 Ons Bloemendaal, 3 3e jaargang, nummer 2, zomer 2009

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 20