60 samengewerkt om een eerste ontwerp te laten maken en zijn op zoek gegaan naar financieringsbronnen. Het is een fantastisch plan, maar er is nog een aantal pro blemen op te lossen. Zo zal er in aansluiting op de brug een fietspad aangelegd moeten worden. Het uitwerken van het tracé, waarbij het de uitdaging is om natuur en recreatie samen te laten gaan, zal met een klankbordgroep worden uitgewerkt. Aan deze klankbordgroep gaan verschillende belangengroeperingen deelnemen. Deze klankbordgroep zal de status krijgen van een adviesorgaan voor de plannenma kers. Hiervoor is een aantal partijen uitgenodigd om samen aan de slag te gaan om de mogelijkheden te bezien. Mocht het voorstel voor een tracé door een stukje Waterleidingdui nen lopen dan zal de gemeente Amsterdam daar uiteindelijk over beslissen. De gebruikelijke vergunningsprocedures zul len doorlopen worden. v Ook als er Europese subsidie wordt toegekend, zullen er meer fondsen nodig zijn. Wij zijn er van overtuigd dat de aanleg van deze natuurbrug niet alleen belangrijk is voor de natuur, maar ook voor veel mensen die hiervan kunnen genieten of die gebruik gaan maken van de recreatieve verbinding over de natuurbrug. De versterking van de natuurwaarden van het duingebied is bijvoorbeeld ook in het belang van de toeristenbranche. Alle financiële bijdragen zijn welkom, maar ook als u zich op andere wijze wilt inzetten, neem contact op met Jacqueline Groen tel: Tel. 023-514 46 54, groen@Noord-Holland.nl Het Nationaal Park Zuid Kennemerland is het gebied tussen de Zand- voortselaan tot aan IJmuiden. Het Nationaal Park is een samenwerkingsver band tussen Provincie Noord-Holland, PWN, Natuurmonumenten, Staats bosbeheer, gemeente Yelsen, gemeente Bloemendaal, gemeente Zandvoort en particuliere grondeigenaren. Het bezoekerscentrum is gevestigd in De Zandwaaier. 38 Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 2, zomer 2009

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 37