Blik Opener Door Daan van de Vijver In het voorjaarsnummer 2009 informeerden wij u over een vijftal zaken. Op onze agenda staan nog de woningbouwplannen in noordoost Vogelenzang, de Bootschuur ex-Bohema, de Boerderij Veen en Duin en, geactualiseerd door de provincies Noord-Holland en Zuid-Holland, i verbindingsweg tussen De Zilk en de Westelijke ringvaart ter ontlasting van het verkeer door Vogelenzang en Bennebroek. Structuurvisie Gemeente Bloemendaal Binnen het tijdschema vastgesteld door de provincie Noord- Holland, worden de maanden augustus en september drukke maanden om samen met het College en de Gemeenteraad tot een goede structuurvisie te komen voor het hele grond gebied van de gemeente Bloemendaal en haar raakvlakken. In oktober en november zal overleg plaatsvinden om de Bloemendaalse structuurvisie goed in te passen in de Noord- Hollandse structuurvisie. genomen en vastgelegd over de werkzaamheden waaraan in september 2009 wordt begonnen. Vreeburg op het Kerkplein Bloemendaal Er zijn plannen ingediend om de voorgevel van Vreeburg te veranderen. Voor dit unieke kerkplein is de status 'be schermd dorpsgezicht' aangevraagd. Stichting Ons Bloemendaal is volop in beweging. Landschap Noord-Holland Begin juni heeft het bestuur een bespreking gehad met Landschap Noord-Holland over verschillende projecten in de regio. De eerste samenwerking vindt al in oktober plaats. Op 12 en 13 oktober organiseren Landschap Noord-Hol land en de Rabobank Haarlem en Omstreken een bijeen komst over landgoederen, de geschiedenis, het herstel en beheer. Ons Bloemendaal en Historische Vereniging Heem stede Bennebroek verzorgen twee interessante lezingen op deze avonden in de Hartekamp in Heemstede. Noteer alvast de data, meer informatie volgt op onze website en de website van Landschap Noord-Holland (www.landschap- noordholland.nl) Woontoren Met succes hebben wij de Haarlemse inspanningen on dersteund tegen de voorgenomen bouw van een 45 meter hoge horizonvervuilende woontoren tussen de Verspronck- weg en spoorbaan. Vanuit de duinen van Bloemendaal blijft de Bavo op de Grote Markt goed zichtbaar. Revitalisering en herstel Bloemendaalse Bos Op maandag 11 mei j.l. was er een vergadering over het bosontwikkelingsplan en het padenplan als uitwerking van het herstelplan Bloemendaalse Bos met de klankbordgroep voordat dit ter goedkeuring aan het College van B W wordt aangeboden. Onze twee adviseurs, landschapsarchi tecte Wenda Stoffel en landschapshistoricus Erik A. de Jong, hebben er mede voor gezorgd dat concrete beslissingen zijn Het beukenpad achter De Rijp (foto TH) Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 2, zomer 2009 39

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 38