Torentje Hartenlust Het restauratieproject van de Hartenlustschool is een eind op weg. Met het opleidingsinstituut Edubouw steunt de aannemers branche Bouwend Midden-Holland het restauratieproject van de Hartenlustschool aan de Vijverweg. Het schoolge bouw heeft de status van gemeentelijk monument. Bij het 90-jarig jubileum ontstond als vanzelfsprekend het idee de verminkte architectuur weer in oude glorie te herstellen. Met name het ontbreken van het karakteristieke torentje op de nok spreekt hierbij het meest tot de verbeelding. De Duitse bezetter sloopte het om plaats te maken voor een mitrailleursnest. Tot zover de geschiedenis. Nu is de to renreconstructie in volle gang. De imposante torenbasis is gemaakt als studie- en werkobject door de leerlingen van het Hoofddorpse Edubouw. Inmiddels is deze torenbasis groten deels verdwenen in de dakkap van de Hartenlustschool. Het plaatsen van het externe deel van de toren voltooit in het najaar het reconstructieplan waarvan ook het herstel van een groot rozetraam in de voorgevel deel uitmaakt. Het torentje wordt in fasen door Edubouwstudenten geconstrueerd. De Bloemendaalse smederij Van Riessen levert het letterlijke hoogtepunt, een koperen windvaan. Het kostbare restauratieproject is voornamelijk mogelijk gemaakt door een gemeentelijke subsidiebeschikking uit het monumentenfonds van maar liefst 100.000,- Dit bedrag is grotendeels bestemd voor het herstel van de gevel en het rozetraam. Naast de inbreng van Edubouw zijn ook de sponsorbijdragen uit de bouwwereld het vermelden waard. Dit geldt ook voor de sponsorbijdrage van 3500,— door Ons Bloemendaal. Gezamenlijk dragen zij op deze wijze grotendeels het budget voor de realisatie van het ambitieuze restauratieproject. Hulde! Willem Metselaar Stichting Duinbehoud 'De gouden rand van Nederland': Bloemendaal heeft het voorrecht daar deel van uit te maken! Het natuurbescher mersverleden van Bloemendaal is bovendien alom bekend en erkend. Aan u de schone taak daar een passend vervolg aan te geven en donateur te worden van de Stichting Duinbe houd. U ontvangt dan vier keer per jaar het blad Duin. Stichting Duinbehoud spant zich sinds 1977 in voor een be ter beheer van de duinen. Zonder duinbehoud zou het duin verdroogd, vervuild, versnipperd en vertrapt zijn. Kritisch en opbouwend is met de vele belanghebbenden steeds gezocht naar de beste oplossing voor alle partijen. Met behulp van plaatselijke consulenten is deze missie tot op heden suc cesvol uitgevoerd. Bezoek de website www.duinbehoud.nl of stuur uw naam- en adresgegevens naar de Stichting Duinbehoud, onder vermelding van 'aanmelding donateur'. Stichting Duinbehoud, Antwoordnummer 10017, 2300VB Leiden,Tel.nr. 071-5143719 E-mail: stichting@duinbehoud.nl Verhalentafel Bloemendaal Tijdens de eerste verhalentafel bij Welzijn Bloemendaal, zal het gaan over 'de winkel op de hoek in het Bloemendaal van de vorige eeuw.' Herinnert u zich nog.mevrouw Beekman-Tit van de fietsenhandel Beekman? Later is dat het autogaragebedrijf Beekman geworden. Herinnert u zich nog.stalhouderij Hogenbirk aan de Bloemendaalseschestraatweg no. 58? Vandaar uit is de fietsenzaak van Beekman ontstaan. Herinnert u zich nogde kruidenierswinkel van de familie Staal? Je werd daar altijd netjes te woord gestaan en ze na men de tijd voor je. Herinnert u zich nogkolenhandel de Graaf? Herinnert u zich nogmelkinrichting de Sierkan, later de apotheek? Herinnert u zich nogde schoenenwin kel van Grootegoed (die eigenlijk van de zusjes Van Lierop was). Herinnert u zich nogPiet Paraplu oftewel Piet de Zwart, de sigarettenhandel? Herinnert u zich nog....de co- mestibleswinkel van Pijl? U weet hier vast nog heel veel over te vertellen. U bent van harte uitgenodigd om bij een lekker kopje koffie die verha len met elkaar op te halen. Donderdag 27 augustus is er een informatie-kofhemiddagover de verhalentafel. Bent u geïnteresseerd, meldt u aan bij Sybil van Dam, sybil. vandam@planet.nl of bij Stichting Welzijn Bloemendaal 023 - 526 70 07. Zwakke Schakels Natuurherstel Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 2, zomer 2009 41

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 40