Gedenksteen Jan Six in Vogelenzang In tijdschrift nummer 4, 1998 van Stichting Ons Bloemen- daal beschrijft mevrouw Bosch van Drakestein-Everard dat in het bos bij haar ouderlijke woning een gedenksteen gevon den is met daarop de tekst: 'Jan Six de Jonge heeft de eerste steen van dese brug gelyt Den 26 maart 1 735.' Bedoeld wordt de brug over de Houtvaart, jan Six, toen vijf jaar oud, was een zusterkind (neefje) van Gilles van den Bempden, de toenmalige eigenaar van Boekenroode. In Hillegom is dit jaar uitgeroepen tot Six Jaar en vorige maand hield Jhr Jan Six (de 1 Oe) een lezing over de geschie denis van zijn familie. Hij bleek niet op de hoogte van het bestaan van deze steen. Kan iemand mij mededelen waar die steen zich nu bevindt, zodat ik dat de heer Six kan vertellen? Ik heb zelf al navraag gedaan bij de huidige eigenaar van Huize Clematis, de heer Andersen, de heer de Groot, tuin man van het terrein van 't Spalier, en de heer v.d. Putten, tuinman van Alverna. Ook Ben Warmerdam uit DeVog- helsanck, geboren op Melkerij Marienbosch, en bekend met de eerste eigenaar baron Groeninx van Zoelen, kunnen zich de steen niet herinneren. Ina Mostert-Stam Documentatie Centrum Historie Vogelenzang (e.o.) Duinen en Mensen Onder redactie van Rolf Roos wordt gewerkt aan de publi catie Duinen en Mensen. Dit boek maakt de balans op over hoe mensen duin en duinrand gebruiken en beheren, vroeger en nu. De lezer krijgt door de rijkdom aan onderwer pen de mogelijkheid om het landschap zelf te 'lezen'en krijgt inzicht in het moderne duinbeheer. U kunt vanaf heden op dit boek intekenen. U betaalt dan 22,50 euro in plaats van 29,95. Voor meer informatie zie www.duinenenmensen.nl Strandgezichten van Herman van Hoogdalem Bij uitgeverij De Berk is verschenen het 52 pagina's tellende boekwerkje de Noordzee kust. Hierin zijn gebundeld en op 22 losse kaarten Nederlandse strandgezichten van Herman van Hoogdalem (1956) afgebeeld. Voor een impressie en voor verkoopinformatie zie www. uitgeverijdeberk.nl of www.hermanvanhoogdalem.nl Onthulling Bankje Heren van Emmerik Op zaterdag 28 maart vond om half vier in Vogelenzang de feestelijke onthulling plaats van het 'Heren Van Emmerik- bankje'. Op initiatief van Ina Mostert-Stam heeft Stichting Ons Bloemendaal in samenwerking met de gemeente Bloe- mendaal twee prominente Vogelenzangers, H.J. van Emmerik en zijn zoon L.J. van Emmerik, geëerd met een herinnerings bankje op het voormalig dorpsplein van Vogelenzang. In aanwezigheid van wethouder Annemieke Schep, vrienden en familie, hebben oud-wethouder Robert Heerze, Daan van de Vijver van Stichting Ons Bloemendaal en de kleinzoon van Lou van Emmerik, Boudewijn, de openingshandeling verricht door de plank met daarop de namen van grootvader en overgrootvader van Emmerik te bevestigen. Marinehospitaal De Vereniging Marinehospitaalterrein (VMHT) ijvert sinds 2006 voor een in de omgeving passende bebouwing die is afgestemd op dit karakteristieke deel van Overveen, waar bij het landschappelijke karakter van de binnenduinrand behouden blijft. De VMHT is voorstander van kleinschalige bebouwing met behoud van de bomen, de Springertuin en het Bomenlaantje. Wilt u meer weten over de VMHT kijk op: www.marinehospitaal.com en op www.onsbloemendaal.nl 42 Ons Bloemendaal, 33e jaargang, nummer 2, zomer 2009

Ons Bloemendaal | 2009 | | pagina 41