houwwerk hurkende vrouw onder paraplu aan de Korte Kleverlaan te Bloemendaal (geschenk van voorm. Woningbouwvereni ging Bloemendaal-Noord)Wie weet iets over de kunstenaar Piet er van Heerden en eventuele bemiddelaar? Onthulling plaquette in Hartenlustschool Als eerbetoon aan Wim van Luijken en Joop Bakker werd op 14 januari in de Hartenlustschool een plaquette onthuld. Beiden hebben zich ingezet voor de reconstructie van de gevel en toren van de school. Wim was als bestuurslid van Ons Bloemendaal vanaf de eerste plannen zeer betrokken bij het project. RECONSTRUCTIE GEVEL Versterking redactie Bent u geïnteresseerd in verhalen over uw omgeving, zowel waar het de historie als de toekomst betreft? En vindt u het leuk om zorgvuldig met teksten en beeldmateriaal om te gaan? Houdt u van samenwerken? De redactie is ter versterking van het team op zoek naar een enthousiast redactielid. Als redactielid bent u elk kwartaal actief in en verantwoordelijk voor het tot stand komen van het tijdschrift Ons Bloemendaal. Het gaat hierbij om het bedenken van thema's en onderwerpen, begeleiden of zelf schrijven van artikelen, en het ter perse brengen van dit tijd schrift. Het werken in teamverband staat hierbij voorop. Per kwartaal zult u, verspreid over acht weken, gemiddeld wel 40 uur aan dit redactiewerk besteden. Als u belangstelling hebt voor deze leuke taak in teamver band, neem dan contact op met Rosemarij Schotte (tel. 023 5267717 of rschotte@xs4all.nl) of Caroline Le Poole (tel. 023 5278178 ofblepoole@planet.nl) Van Windhandel tot wereldhandel Bloembollen en Nederland horen al eeuwen bij elkaar. Reden genoeg om die geschiedenis te beschrijven. Dat is gebeurd in de Canon van de Bloembollen. Die canon vormt de basis van de tentoonstelling. De Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur (KAVB) is de belan genbehartiger voor de bloembollenteeltsector in Nederland en bestaat in 2010 150 jaar. Niet alleen viert de KAVB haar jubileum met het museum, dat in 2010 haar 25 jarig jubi leum viert, maar ook de Hortus Bulborum te Limmen en de Hortus Botanicus in Leiden zijn erbij betrokken. De Hortus in Leiden omdat Carolus Clusius daar de eerste tulpen aan Nederlandse grond toevertrouwde. De Hortus in Limmen, omdat er een groot sortiment Darwintulpen op de tuin te vinden is. Deze groep werd eind 19e eeuw geïntroduceerd en heeft de Nederlandse tulpenteelt ingrijpend beïnvloed. Een deel van dat assortiment is dit najaar aan de tuin van het Museum toevertrouwd. In Museum de ZwarteTulp wordt vooral aandacht besteed aan de zogenaamde Windhandel of tulpenmanie; aan de kalkzandsteenfabriek in Hillegom, omdat door afgravingen goede bollengrond werd gemaakt; aan de wetenschap, waarbij zelfs de grote Dr. Hugo de Vries, daarin nog een rol heeft gespeeld en aan de familie Krelage, omdat die aan de wieg van de huidige Koninklijke Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft gestaan. Beroemdheden als Nicolaas Dames, Blaauw en Beijer en niet te vergeten de man die nieuwe soorten trachtte te verkrijgen door bestraling, Dr de Mol, zullen de revue passeren. Na tuurlijk wordt er ook aandacht aan de jubilaris zelf besteed. Op een 10 meter lange wand zal de geschiedenis van de KAVB een plek krijgen. Heel belangrijk in deze tentoonstel ling is een foto-album uit 1875 met een gewicht van ruim 2 Vi kg, mede veroorzaakt door een echt marmeren voorblad. Expositie tot en met 16 mei in Museum de Zwarte Tulp Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur houdt haar Jubileumtentoonstelling in Museum de Zwarte Tulp. Museum De ZwarteTulp, Grachtweg 2a 2161 HN Lisse Geopend van dinsdag tot en met zondag en op 2 de Paasdag en 2 de Pinksterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur. 38 Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 1, voorjaar 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 39