Vakmanschap is meesterschap vlak over de grens fiïwiïWm&M rrrnjml Door Hans Scheffer De grens tussen Haarlem en Overveen volgt een grillige lijn. Als je in het oude Overveen ongehavend door de smalle corridor gekomen bent, zit je voordat je het weet al in Haarlem en een paar meter vóór De Roo Sainthill, lijstenmakers en lijstenrestaurateurs. Geen winkel maar een atelier dat sterke herinneringen oproept aan de langjarige Grolsch reclame waarin oude ambachten tot leven werden geroepen met vakmanschap is mees terschap als overkoepelend thema. In een wat afgezonderde ruimte die enige kenmerken ver toont van een kantoor, staat weliswaar een computer maar dat is dan meteen ook het enige element dat aan deze high techtij d doet denken. Voor de rest draait het allemaal om het echte handwerk waarmee het bedrijf nationale en interna tionale vermaardheid heeft verkregen. De eigenaren, meesters in gildetermen, werken net zo hard mee. Voor Guy Sainthill en Frans de Roo, beiden selfmade, is het zowel hun hobby als hun werk. Dat hebben ze gemeen met professionals in de sport en ook zij leggen de lat hoog. Een eigen bedrijf Ze waren collega's bij een landelijk bekende lijstenmaker, Frans was er bedrijfsleider. Guy, uit Engeland afkomstig, leerde het vak in Parijs en raakte daar, volgens eigen zeggen, verliefd op bladgoud. Bei den woonden ze in Haarlem dus was het handig om samen heen en weer te rijden. Tijdens die dagelijkse ritjes rijpte het idee om zelf een lijstenmakerij te beginnen. In 1992 startten ze hun atelier in de Haarlemse Bomenbuurt en vestigden ze zich enkele jaren later verderop in Haarlem-noord. Daar groeiden ze in 2001 uit en gingen dus op zoek naar een nieuw pand. Dat werd het huidige adres aan de Zijlweg, dat daarvoor het domein was van wel zeer contrasterende bran ches: een Porsche-garage en een ,'VC elektronicawinkel. Hun naam was overigens in het overzichtelijke wereldje van ambachtelijke lijstenmakers al eind vorige eeuw gevestigd. De klanten, particulieren, kunsthandel, musea en overheid Guy Sainthill (foto: Lydia van der Meer) 10 Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 2, zomer 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 10