De honden van Terra Bella Een kennel met koninklijke allure op het binnenduin van Bennebroek Door Peter van der Werff Dieren zijn een grote liefde van Bep Zvveerts de Jong. Op Vredehoeve, het ouderlijk huis in Bennebroek met een tuin en een stuk binnenduin van een hectare groot, heeft zij er alle ruimte voor. Zij is geboren in 1911 en brengt een groot deel van haar jeugd op Vredehoeve door. Dan gaat zij naar kostschool in Engeland en houdt er een affiniteit met alles wat Brits is aan over, inclusief het houden van rashonden. Engeland is het Mekka van de kynologen. De ruimheid van geest op Vredehoeve maakt het mogelijk dat Bep zicli bij terugkeer als jonge vrouw, zelfstandig met honden kan gaan bezighouden. Zij krijgt drie ruwharige foxterriërs. Op tentoonstellingen kijkt zij goed rond en praat met kenners. Zo groeit haar sociale netwerk van specialisten. Zij leert waar zij op moet letten als zij kandidaten zoekt om die met haar honden te laten paren. Een goede fox heeft een lange snuit, een lange nek, een korte romp en zijn achter poten staan niet onder maar achter zijn staart. 'Gebruik niet alleen je ogen maar ook je handen,' hoort zij. Kleine onvol komenheden zijn met vakkundig trimmen te verbloemen, maar met je handen kom je daar snel achter. Mooie aarde Vader Willem Zweerts de Jong is een verwoed autorij der. In een Auburn rijdt hij een aantal keren de rally van Vl.n.r.: Liesbeth, Sandy, Winnefred, Bep Monte-Carla. Met zijn gezin kruist hij door de winterse bergen en geniet van de zon aan de Franse Rivièra. Als Bep trouwt met John van Hoolwerff reist de nieuwe schoon zoon voortaan ook mee. Willem zet begin jaren dertig drie huizen neer op zijn Opa van Hoolwerff, Opa Zweerts de Jong, John van Hoolwerff, Liesbeth, Bep, Oma Zweerts de Jong duin langs de Rijksstraatweg. Bep en John betrekken het noordelijke huis. Het trappenhuis heeft houten lambriserin gen. De kolen gaan door een metalen luik in de buitenmuur rechtstreeks naar de ketel van de centrale verwarming. Er komen twee dochters, Liesbeth net voor de oorlog en Winnefred twee jaar later. Kort na de oorlog begint Bep de kennel Terra Bella (Mooie Aarde)Zij fokt Schotse terriërs, foxterriërs en zwarte poedels. Winnefred krijgt de poedel Laika. Onderweg in de rally van Monte-Carlo. John met witte pet, staand tegen de achterste auto 14 Ons Bloemendaae, 34e jaargang, nummer 2, zomer 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 14