Bep en haar broer Lex in Monte-Carlo Zeg nooit whiskyhondje Terra Bella's Adam en Eva vormen het succesvolle koppel als het gaat om het fokken van jonge Schotse terriërs. Zij win nen prijzen in landelijke wedstrijden en de puppies verko- Bep met zwarte poedel Pietje en witte poedel Blanco pen goed. Hoe leuk je de kleine Schotjes ook vindt, heb het hart niet om ze, naar de reclame van een drankmerk, whisky- hondjes te noemen. Dan kan je rekenen op een terechtwijzing van Bep wegens wansmaak. Maar het gaat op Terra Bella vooral om foxterriërs. Het grote succes begint als Bep een drachtige teef koopt van de Engelse kennel New Maidley van Linda Beak. De kampioen Primrose komt hieruit voort. Diens dochter Patchwork paart met Jupiter uit de Pickwickkennel in Wassenaar. Dat levert eind jaren vijftig de superkampioen Prosit op. Henny Guit is assistente en leert al doende het vak. In 1962 koopt zij de teef Poky voor de halve prijs, 75 in plaats van 1 50 gulden. Haar concessie is dat zij Poky op fokconditie neemt. Terra Bella behoudt het recht op de eerste twee nes ten van Poky en uit het tweede nest mag Henny één teefje aanhouden. Haar eigen kennel Waggery begint zij in 1970. Uiterlijk Vroeg in de jaren vijftig begint Bep met witte poedels, hon den die bekend staan om hun intelligentie en trouw. Ster poedel is Cupido, een lieve, evenwichtige teef die het ene nest na het ander werpt. Stijfkeurige dames smelten weg bij de aanblik van de witte hondjes met hun koolzwarte ogen. Voor zij het weten zitten zij vertederd naast de knuffelpup- pies, maar zij moeten wachten tot de honden groot genoeg zijn om er één mee te mogen nemen. De prijs kan oplopen Stammoeder Cupido Ons Bloemendaal, 3 4e jaargang, nummer 2, zomer 20 10 15

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 15