Prijswinnende foxterriërs in hun loopkennel it <->'<'l i-if oVMs -J 'wPÏVS Moeder Cupido met nest witte puppies dat niemand gauw merkt wat er gebeurt of niet gebeurt. De alvast neergezette rauwe pens slaat aan het rotten of blijft doorkoken tot alleen een schuimend soort soepigheid overblijft. Maar geen zorg, de honden krijgen goed te eten en zijn kerngezond. tot vijfhonderd gulden. Bep houdt niet van de klassieke trimstijl. Dan maak je een tuttige jonge juffrouw van de hond, met een korte bontjas, een blote kont en pompoentjes aan poten en staart. Nee, modern is het beste, gewoon overal gelijkmatig bijknippen. Alleen voor de shows krijgen poedels het klassieke tenue. De foxterriërs houden wel een gelijkmatige vacht, maar zijn opgedoft met wit poeder in hun haar. Verder in het jaar blijven de honden ongemoeid. Twee keer per dag mogen zij door de omheinde achtertuin rennen. De meute draaft luid blaffend achter alle struiken langs tot er geen bloemetje meer overblijft. In de Duinlaan aan de ach terkant weten de mensen dat de blafbende weer los is. Binnen in huis gaat het anders. Je kunt geen deur opendoen of er springt een hond op je af, de één vol aanhankelijk heid, de ander met bijtgrage kaken. Vooral de badkamer is gevreesd territorium. Stinkpens Voor het voer zijn autoritten naar Amsterdam nodig. Die gaan om krachtbrokken van het merk Donatin, dat overigens niet meer bestaat. Andere autoritten brengen koeienpens van het Haarlemse abattoir. De pens moet flink doorkoken voor het in hapklare stukken te snijden is. Helaas is de discipline om de pens direct te koken niet altijd even sterk en begint het rauwe vlees al gauw een uur in de wind te stinken. De voormalige ijskelder van Vredehoeve achter in het duin biedt uitkomst. Maar de afgelegen plaats heeft als nadeel Sandy en Bep met zwarte poedel op hondententoonstelling in Zandvoort 16

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 16