Ver nichtje Bep's echtgenoot heeft een neef bij de Wereldbank, Piet Lief- tinck, voorheen minister van Financiën in Den Haag. In 1952 is hij net in Washington en kan daar niet voor zijn pasgebo ren dochtertje Sandy zorgen. Op zijn verzoek neemt Bep haar als derde dochter in het gezin op. Sandy went gelijkmoedig aan het sociale verkeer van de vele komende en gaande gasten en de drukte op hondenshows. En zij vindt op Terra Bella haar weg in de menagerie van honden, geiten, kippen, ganzen, duiven, konijnen en de koe Yolie die met haar stroeve tong de grendel van de staldeur losschuift om op zwerftochten te gaan tot behulpzame man nen haar weer terugduwen naar de stal. Na vier jaar keert Sandy terug naar Amerika en krijgt twee witte poedels mee. Hofleverancier De witte poedels zorgen voor een relatie met paleis Soestdijk. In 1955 ziet prins Bernhard, bij vrienden in een Brabants kasteel op bezoek, een paar van die Terra Bellapoedels op foto's staan. Hij neemt contact op en vraagt of deze honden de lakeien niet in hun kuiten bijten. Bep van Hoolwerff ant woordt dat zij het niet zeker weet omdat zij weinig lakeien in dienst heeft. Bernhard is gecharmeerd en koopt Capi en Bonzo. Op verzoek van de prins trimt Bep de honden in moderne stijl, zonder opsmuk. Er moet een mooie hondenmand bijkomen en vaste naaister Tante Antje maakt de bekleding. Zo gaan Bep en haar dochter Liesbeth richting de prins. Om Capi en Bonzo af en toe bij te trimmen, rijdt Bep naar Soestdijk met roze trimschort en roze ingelegde kam en borstel in haar koffer. Er ontstaat een vriendelijke, meelevende relatie met het paleis. De zwarte middenslagpoedel Peppo van prinses Ons Bloeminbaal, 34e jaargang, nummer 2, zomer 20 10 Prinsessen Irene en Margriet met zwarte poedel Peppo en witte poedels Capi en Bonzo Margriet logeert zelfs op Terra Bella om te herstellen van de verwarrende drukte op Soestdijk. Margriet komt met haar jongste zusje op bezoek in een groene Fiat met AA-kenteken. Door de jaren heen gaan er cadeaus en telegrafische geluk wensen heen en weer. Tegen de tijd dat Bonzo en Capi aan het eind van hun leven zijn, belt Bernhard's secretaresse met de vraag of Bep nog andere witte poedels heeft. Bep zegt dat zij wel een paar verwaande honden beschikbaar heeft. De secretaresse roept: 'Hè nee, geen verwaande honden. Geef ons maar Terra Bellapoedels.' Later tijden Bij de begrafenis van Bep in 1972 ligt er een krans van Juliana en Bernhard op de kist. John van Hoolwerff overlijdt in 1976. Oudste dochter Liesbeth vestigt zich in Madrid waar zij de zwarte koningspoedel Toky houdt. Sandy woont in verschillende landen vanwege het ingenieurswerk van haar man. Winnefred keert na een verblijf in Amerika terug naar Bennebroelc. Een rijke Amerikaan wil een nazaat van Terra Bella kopen. Als dat niet gaat, stelt hij voor de foxterriër te leasen. Bij hem thuis gaat de fox bij de andere honden in de kennel waar een groot tv scherm staat. Zij mogen de hele dag televisiekijken. Over dit verhaal draait Bep zich bij wijze van spreken om in haar graf en bromt zo hard dat God het hoort. Maar hij zegt dat de tijden nu anders zijn. Met dank aan Liesbeth Estebano, Winnefred van Hoolwerff, Sandy van der Meer en Henny Guit. Foto's: archief familie van Hoolwerff 17 Stamvader Schotse terriër Adam, kort na de oorlog

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 17