R.D. Lagendaal in zijn zesde Idas, 1969 Westerbeek (1928-2007) roemde de rust en de degelijk heid die Lagendaal uitstraalde. Een andere oud-collega, Misja Draijer noemde hem een markante persoonlijkheid, die de wind eronder had, maar altijd achter zijn personeel stond. Draijer kan zelf ook op een lang dienstverband met de Julianaschool bogen. Begin 2007 nam hij na 3 7 jaar af scheid. Zijn laatste les had hij op 21 december al gegeven. Die dag werd om nog een reden memorabel. Nadat hij door de leerlingen feestelijk uitgeleide was gedaan, kon hij aan sluitend direct door naar de uitvaart van de man die hem in 1969 had aangenomen. 'Een onwezenlijk gevoel.' 50 jaar In 1985 vierde de school haar 50- jarig bestaan groots, onder andere met een reünie voor oud-leer lingen en -leraren. Er werden lijsten van oud-leerlingen opge steld en in verschillende kranten werd de reünie aangekondigd. Met veel succes. Na afloop waren er enthousiaste reacties. Mieke Heyli- gers-Butter bedankte schoolhoofd Bekkers voor de gezellige reünie: "Er waren zelfs nog 6 mensen uit onze oude 6e klas (1938)." En Frits Stegeman schreef de jubi leumcommissie dat hij in 1935 de overgang van de oude naar de nieuwe school nog had meege maakt. "Dat was een verandering zeg! Van een oud, hoog en saai lo kaal met in de klas achterin ergens een lang touw dat uit het plafond kwam en doorliep naar een ontluchtingsluik, naar een nieuwe school: zonnig en gezellig en voor mij dichterbij huis (Prins Hendriklaan) De laatste jaren Na een wat mindere periode begin jaren negentig, won de school eind jaren negentig weer aan populariteit. Een tendens die zich vanaf 2000 voortzette onder de eerste en tot nu toe enige vrouwelijke directeur, Marijke van der Graaff. Maar ook onder haar opvolger, Daan Doing, die in Vooraanzicht van de Julianaschool, 1971 22 Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 2, zomer 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 22