IJspret in 1963 (foto NHA) gezien om van 84 welgestelde ingezetenen van de gemeente Bloemendaal 1.000,- van ieder los te krijgen. Die 84.000,- werd later aangevuld met tal van andere giften uit de burgerijEen fraai staaltje van particuliere sponsoring ten behoeve van het Openlucht theater. Uit de samenleving kwam weinig tot geen protest over de verande ring van het natuurlijke milieu langs de Zeeweg. Dat was in die tijd ook geen onderwerp waar men zich politiek zo druk over maakte als nu. Gewoon doen, was het motto van wethouder Van Geluk; het is goed voor de gemeen tekas en Bloemendalers kunnen in de toekomst heerlijk zwemmen (en waterpolo beoefenen!) en schaatsen in een prachtige omgeving. Na langdurige onder handelingen met aannemer/vervoerder G.A.Veldhuyzen uit Santpoort, krijgt die toestemming tot afgraven en afvoeren van het zand. De zaak wordt zo geregeld dat de transactie met gesloten beurzen plaats vindt. Veldhuyzen verdient geld met de verkoop van het duinzand en zorgt als tegenpres tatie 'voor het maken van het duinmeer en het leveren van zwarte grond, puin en beplantingsmateriaal ter waarde van 9.000,-De gemeente Bloemendaal haalt uit haar lopende begroting de bedragen voor het hekwerk en de lonen van de gemeentearbeiders. Daarmee lijken alle kosten gedekt. Wethouder Van Geluk was zo overtuigd van zijn 'deal', dat hij zonder toestemming van de gemeenteraad en zelfs zonder dat die was ingelicht, het startsein gaf voor de afgraving. Toen een aantal raadsleden daarover in de begrotingszitting van de ge meenteraad van 25 januari 195 1 hun beklag deden, werd hen de mond gesnoerd met het argument dat het de gemeente niets zou kosten. Van Geluk: "De raad is er niet over gehoord want het heeft geen cent gekost." Dat bleek later niet waar te zijn (een verschil van 7.212,-), maar toen was de 'zandkuil' al gegraven en het wandelpark een feit. 400 meter baan in 1950 (foto NHA) 'ter verrijding van provinciale en eventueel zelfs nationale kampioenschappen'. Ook de raadsleden hebben positieve ervaringen met het natuurijs op het aangelegde meertje. De Jong Schouwenburg en andere raadsleden melden dat zij er op de schaats hebben gestaan. Bestuurlijk Bloemendaal ziet de waarde van een 400 meter wedstrijdbaan. Men droomt al van Europese schaatskampioenschappen. Zo ver is het ove rigens nooit gekomen. De ijsbaan krijgt in de loop der jaren vooral een sterk recreatief karakter. Maar wat het college en vooral wethouder Van Geluk bestuurlijk hadden voorzien, kwam uit. Bij zijn afscheid als wethouder van Bloemendaal in de raadsvergadering van 21 augustus 1958 wordt de 'zandkuil' omgedoopt tot Wethouder Van Gelukpark, een naam die nog steeds bij de ingang te vinden is. Schaatssport Het meertje is vanaf het begin een groot succes bij schaatsers, recreanten zowel als de georganiseerde schaatssport. Dat laatste blijkt onder meer uit een brief van de schaatsbond. Daarin wordt gemeld dat men graag wed strijden wil organiseren op het duinmeer 28 Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 3, najaar 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 28